Jaunumi 2010 /

SIA „Zaļā josta” aicina skolēnus piedalīties bateriju vākšanas konkursā „BŪSIM ATBILDĪGI!”

Atpakaļ

SIA „Zaļā josta” jau astoto gadu organizē skolēniem dažādus interesantus konkursus vides izglītības jomā. Šajā mācību gadā SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar A/S „BAO”, SIA „Latvijas Elektrotehnikas Apsaimniekošana” un SIA ”DPD Latvija” aicina visas Latvijas izglītības iestādes (pirmsskolas mācību iestādes, vispārizglītojošās skolas, arodskolas, vidējās speciālās mācību iestādes u.c) piedalīties bateriju vākšanas konkursā „BŪSIM ATBILDĪGI!”, kas norisināsies no 2010. gada 15. oktobra līdz 2011. gada 01. aprīlim.

 Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnos izpratni, ka katrs no mums ar pareizu rīcību ikdienā var samazināt vides piesārņošanu ar pašu radītiem atkritumiem, veicinot dažādu resursu efektīvu lietošanu un pārstrādi kā skolā, tā ģimenē.

 Lai pieteiktos bateriju vākšanas konkursam, skolām no 2010. gada 15. oktobra līdz 2010. gada 31. decembrim jāpiesaka sava dalība, reģistrējoties elektroniski interneta vietnē www.baterijas.lv sadaļā Konkurss 2010/2011. Konkursa uzvarētāji tiks noteikti pēc savākto bateriju daudzuma uz vienu skolēnu. Arī šā konkursa uzvarētājus un aktīvākās skolas gaida balvas no konkursa organizatoriem un atbalstītājiem – labākajām skolām tiks dāvinātas dāvanu kartes sporta inventāra iegādei.

 Latvijā katru gadu tirdzniecībā tiek ievestas apmēram 500 tonnas bateriju no, kurām savāktas tiek tikai aptuveni 100 tonnas. Jautājums, kur paliek pārējās? Vai varam būt droši, ka tās lielā vairumā nenonāk apkārtējā vidē? Tāpēc „Zaļā josta” un pārējie konkursa rīkotāji aicina un cer uz vēl lielāku skolu aktivitāti, lai samazinātu to bateriju apjomus, kas netiek savākti un nodoti pārstrādei.

Plašāka informācija par konkursa noteikumiem un tā norisi ir pieejama bateriju vākšanas konkursa Latvijas skolām „BŪSIM ATBILDĪGI!” nolikumā.

Papildus informācija par Konkursu:

Ilze Fīlipa

Projekta vadītāja

Tel: 67808112

Mob.tel: 27099097

E-pasts: info@baterijas.lv