Jaunumi 2023 /

SIA “Zaļā josta” apmāca Latvijas un Igaunijas skolotājus bišu vaska drāniņu izgatavošanā

Atpakaļ

10.februārī Latvijas Vides  aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā kopā ar Igaunijas Vides ministrijas pārstāvjiem projekta “Informētības paaugstināšana par iepakojuma depozītu un stratēģiskā pieeja iepakojuma depozīta sistēmas saskaņošanai Igaunijā un Latvijā”ietvaros tika organizēts seminārs skolotājiem par aprites ekonomikas un tās elementu izmantošanu mācību procesā pirmsskolas un pamatskolas bērnu apmācībā.

Arī mēs Zaļā josta, piedalījāmies seminārā, iepazīstinot skolotājus ar alternatīvu metodi, kā ikdienā samazināt plastmasas iepakojuma patēriņu, apmācot un iesaistot semināra dalībniekus ilgtspējīga un multifunkcionālu iepakojuma – bišu vaska drāniņu izgatavošanas meistarklasē, izmantojot tekstila atgriezumus un gludekļus, kuri vairs savu primāro funkciju nepilda tik kvalitatīvi, cik gribētos, bet ir izmantojami šādam nolūkam. Dalībai seminārā un radošajā iepakojuma izgatavošanas darbnīcā bija pieteikušies 90 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas izglītības iestādēm, savukārt semināru kopumā gan klātienē, gan tiešsaistē apmeklēja vairāk kā 440 dalībnieku.

Aprites ekonomikas tēma ir viena no vides izglītības būtiskām sastāvdaļām. Dzērienu iepakojuma depozīta sistēma, kas Latvijā darbojas no 2022. gada 1. februāra, ir labs aprites ekonomikas piemērs. Semināra laikā tika sniegts arī pārskats par mācību materiālu, kas ir sagatavots par piecām tēmām: plastmasas iepakojums, depozīta iepakojums, tekstila atkritumi, vienreizlietojamā plastmasa un aprites ekonomika. Projekts tiek finansēts no Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas: Interreg Igaunijas-Latvijas programma 2014.-2020. gadam