Jaunumi 2022 /

SIA “Zaļā josta” izglīto Teva Baltics darbiniekus pareizas atkritumu šķirošanas jautājumos

Atpakaļ

14. septembrī SIA “Zaļā josta” projektu direktore Aija Caune vadīja izglītojošu tiešsaistes vieslekciju Teva Baltics filiālē Latvijā, Lietuvā un Igaunijā par pareizu atkritumu šķirošanu, mācot korekti lietot Latvijā izstrādāto atkritumu šķirošanas infrastruktūru, skaidrojot atkritumu šķirošanas nepieciešamību un nozīmi, kā arī sekmējot lekcijas dalībnieku vides apziņu, pārrunājot arī citus zaļos knifus, kā saudzēt dabu un saimniekot ilgtspējīgi. Lekciju noklausījās un aktīvi līdzdarbojās vairāk kā 72 Teva Baltics darbinieku. Lekcijas dalībnieki uzzināja – kā pareizi šķirot dažādu atkritumu veidus,  piemēram, bīstamos atkritumus, kas vispār ir bīstamie atkritumi, kā šķirot dažādus izlietotā iepakojuma, tostarp stikla izstrādājumus, kā arī guva ieskatu šķirošanas iespēju attīstības tendencēm. Dalībnieki tika iepazīstināti ar informāciju, kur katrs iedzīvotājs var griezties gadījumos, ja konkrētu atkritumu vienību ir jānodod utilizācijai. Dalībnieku atsaucība un interese bija ļoti liela, kas apliecina, ka lekcijas laikā sniegtā informācija bija ne tikai aktuāla, bet arī tiks praktiski pielietota ikdienā.

Teva ir viens no 15 vadošajiem farmācijas uzņēmumiem pasaulē, dibināts 1901. gadā Izraēlā un šobrīd tā filiāles atrodas vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Baltijas valstīs Teva ienāca 2001. gadā un veiksmīgi darbojas gan pārdošanas, gan ražošanas nozarē.

Pagājušā gadā Teva Baltics aktīvāk pievērsās globālu vides jautājumu risināšanai, kas notiek joprojām, realizējot vairākus videi atbildīgus projektus, piemēram, birojos atsakoties no vienreiz lietojamām krūzē un citiem traukiem, tīrīšanas līdzekļus aizvietojot ar videi draudzīgām alternatīvām, uzsākot atkritumu šķirošanu un aktīvi vācot papīru un papīra izstrādājumus nodošanai otrreizējai pārstrādei, savukārt kafijas biezumus nemetot ārā, bet izmantojot dārzkopībai.

Uzņēmums vienlaicīgi ar šo lekciju un šķirošanas iemaņu nostiprināšanu, ieviesa un uzstādīja konteinerus savā uzņēmumā dalītai iepakojuma, bīstamo atkritumu (zāļu, bateriju, utt.), stikla šķirošanai.

Lekcijā īpaša uzmanība tika pievērsta tādu bīstamo atkritumu, kā izlietoto zāļu pudeļu un zāļu pārpaliku un iepakojumu utilizēšanai, jo uzņēmums darbojas tieši šajā nozarē.