Jaunumi 2022 /

SIA “Zaļā josta” piedalās diskusijā  Jelgavas Vispārējos 22. Piena, medus un maizes svētkos, “Zaļajā platformā”

Atpakaļ

27.augustā, Jelgavā, norisinājās Vispārējie 22. Piena, medus un maizes svētki, kuru ietvaros pirmo reizi vēsturē norisinājās arī “Zaļā platforma”, kurā no plkst.12.00 līdz 14.00 norisinājās diskusijas par to, kā dzīvot zaļāk, ilgtspējīgāk un dabai drudzīgāk, izglītojot pasākuma apmeklētājus un interesentus. Diskusijā piedalījās SIA “Zaļā josta” mārketinga projektu vadītāja Signe Jānelsiņa un diskusijas laikā “Cik zaļi esam un kā kļūt vēl zaļākiem” tika iezīmētas atbildes vairākiem būtiskiem jautājumiem. Eksperte sniedza klausītājiem vērtīgus padomus zaļajā dzīvesveidā, korektā atkritumu šķirošanā un resursu taupīšanā. Diskusija bija publiski skatāma ikvienam interesentam un to vēroja vairāk nekā 25 personas.

Tika diskutēts par mūsu sabiedrības ikdienas paradumiem, spēcīgajām un vājajām vietām, lielākajiem klupšanas akmeņiem, maldīgi “zaļo” dzīvesveidu, norādot uz to, ka diemžēl vēl liela sabiedrības daļa maldīgi uzskata, ka no atkritumiem var atbrīvoties, izmetot tos dabā.

Apmeklētāji tika iepazīstināti arī ar SIA “Zaļā josta” nupat veiktā cigarešu izsmēķu monitoringa eksperimenta šokējošajiem rezultātiem – eksperimenta ietvaros mēneša garumā tika uzskaitīts, cik daudz cigarešu izsmēķu nonāk lietusūdens notekās pilsētā. Prezentējot eksperimenta rezultātus, ka ik mēnesi Rīgā vien lietusūdens notekās un no tām tālāk dabā nonāk vairāk kā 3 miljoni cigarešu izsmēķu, tika uzsvērts, ka sabiedrībai kopumā vēl ir daudz kur augt, lai varētu sevi saukt par zaļiem, un lielākais izaicinājums ir atrast veidus, kā uzrunāt un sasniegt tos cilvēkus, kuri par korektu atkritumu utilizēšanu un atkritumu šķirošanu nedomā savā ikdienā.

Diskusijas laikā tika sniegti arī vērtīgi un prakatiski padomi, kā savu ikdienu padarīt dabai draudzīgāku – primāri atsakoties no vienreiz lietojamiem produktiem, izvēloties daudzkārtlietojamas alternatīvas, piemēram, savu ūdens pudeli, termokrūzi, pusdienu kārbiņu un savu maisiņu. Nenoliedzami plaša un svarīga un apspriešanas vērta bija atkritumu šķirošanas tēma  –  kā atšķirt atkritumus no otrreizējām izejvielām, kā korekti šķirot vieglo iepakojumu, stiklu, elektroiekārtas un videi kaitīgās preces, rezumējot šo ar katra personīgajiem (finansiālajiem) un sabiedrības kopējiem ieguvumiem šķirošanas procesam un norādot to, cik būtiski un svarīgi ir pieturēties pie aprites ekonomikas modeļa.

Kopumā diskusijai sekoja līdzi apmēram 25 klausītāji klātienē, kā arī vēl apmēram 30 garāmgājēji pievienojās diskusijas klausītāju lokam periodiski. Pēc diskusijas vairāki interesenti uzdeva individuālus jautājumus ekspertiem, noskaidrojot sev personīgi būtiskus jautājumus par to, kā dzīvot zaļāk.