Jaunumi 2010 /

SIA „Zaļā josta” piedāvātās radošās darbnīcas un EKO spēles „Baltajā naktī” gūst plašu atsaucību

Atpakaļ

Aizvadītajā sestdienā, 4. septembrī, kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros ekoveikala „Divdaba” telpās aktīvi darbojās pārstāvji no SIA „Zaļā josta”, piedāvājot trīs dažādas aktivitātes – auduma maisiņu apgleznošanas radošo darbnīcu, dekupāžas tehnikas radošo darbnīcu, kurā nevajadzīgām PET pudelēm vai burciņām tika piešķirta otra, skaistāka dzīve, kā arī vides izglītības spēles par EKO marķējumiem uz preču iepakojuma un atkritumu šķirošanu. Visas piedāvātās aktivitātes guva plašu „Baltās nakts” apmeklētāju atsaucību un periodiski uz tām pat veidojās rindas, jo interesentu vēlme piedalīties šajās aktivitātēs nereti pārsniedza telpu kapacitāti.

Ieejot ekoveikalā „Divdaba”, „Baltās nakts” apmeklētāji uzreiz pamanīja, ka šeit tiek gaidīti visi radoši darboties gribētāji. Kā pirmā aktivitāte tika piedāvāta auduma maisiņu apgleznošana – liels vai mazs „Baltās nakts” apmeklētājs tika aicināts apgleznot pats savu videi draudzīgu maisiņu, ar kuru turpmāk doties iepirkties. „Zaļā josta” izsaka pateicību kancelejas un mākslas piederumu veikalam „Zīmulis un ota”, kas šai radošajai darbnīcai sarūpējis ekoloģiskas tekstilkrāsas auduma maisiņu apgleznošanai, un reklāmas aģentūrai „Korbi”, kas dāvāja auduma maisiņus to tālākai apgleznošanai un individualizācijai.

Ekoveikala lete „Baltās nakts” laikā pārtapa par spēļu vietu. Pie letes SIA „Zaļā josta” pārstāvji piedāvāja uzspēlēt spēli par EKO marķējumiem uz preču iepakojuma. Kā atklājās spēles gaitā, iedzīvotāji lielāko daļu no preču marķējumiem ir redzējuši, taču tikai pēc spēles uzzinājuši to patieso nozīmi. Turpmāk spēles dalībnieki solījās marķējumiem uz preču iepakojuma pievērst lielāku uzmanību, jo tieši šie marķējumi mums parāda, vai prece ir ekoloģiska, vai tās iepakojums pēc ielietošanas tiks pārstrādāts otrreizējās izejvielās, vai preces izstrādes gaitā tās sastāvdaļas nav testētas uz dzīvniekiem utt. Vakara gaitā „Baltās nakts” apmeklētāji varēja uzspēlēt EKO cirku, par ko daudzi bija lielā sajūsmā. Vislielāko izbrīnu spēlētājos radīja metamie kauliņi un spēlētāju figūriņas, kas bija izgatavotas no otrreizējiem materiāliem.

Ekoveikala tālākā zāle pārtapa dekupāžas radošajā darbnīcā – tur darbojās speciālisti no IIC „IDEJA”, demonstrējot dekupāžas tehniku un aicinot ikvienu apmeklētāju izmēģināt šo apbrīnojami skaisto un vienlaikus vienkāršo tehniku pašiem. Radošajā darbnīcā ikviens „Baltās nakts” apmeklētājs varēja tukšu jogurta trauciņu, PET pudeli vai puķu podiņu ar dekupāžas tehniku pārvērst skaistā greznumlietiņā, piešķirot nolietotām lietām otru dzīvību. Šī aktivitāte piesaistīja visu vecuma grupu uzmanību un daudzi apmeklētāji aktīvi interesējās par tālākām dekupāžas tehnikas apgūšanas iespējām.

Veikala telpas tika noformētas ar SIA „Zaļā josta” vides izglītības plakātiem par materiālu otrreizējo pārstrādi un atkritumu šķirošanas nepieciešamību – šie plakāti piesaistīja daudzu apmeklētāju uzmanību, jo iedzīvotāji bija pārsteigti, cik daudz resursus mēs visi varam ietaupīt, šķirojot atkritumus un nodrošinot to otrreizējo pārstrādi.

SIA „Zaļā josta” pārstāvji ir gandarīti par apmeklētāju interesi un atsaucību „Baltajā naktī” un cer, ka piedāvātās aktivitātes spējušas pamudināt iedzīvotājus arī turpmāk dot priekšroku videi draudzīgam dzīvesveidam, resursu taupīšanai un nevajadzīgu lietu pārveidei jaunās, skaistās lietās, neradot liekus atkritumus. 

Organizators:

 

Atbalstītāji: