Jaunumi 2011 /

SIA „Zaļā josta” sveic visus konkursa „Būsim atbildīgi!” dalībniekus, kas kopīgiem spēkiem savākuši vairāk kā 12 tonnas bateriju

Atpakaļ

Noslēdzies bateriju vākšanas konkurss „Būsim atbildīgi!”, ko jau piekto gadu visas Latvijas mērogā rīko SIA „Zaļā josta”. Šogad bateriju vākšanu atbalstīja A/S „BAO”, SIA „Latvijas Elektrotehnikas Apsaimniekošana” un SIA „DPD Latvija”. Konkurss tika rīkots ar mērķi padziļināt skolēnos izpratni par izlietoto bateriju nodošanas nepieciešamību un nozīmi, tādējādi rosinot skolēnus būt atbildīgiem pret apkārtējo vidi un dažādu resursu saudzēšanu un to racionālu izmantošanu. 

Bateriju vākšanas konkurss „Būsim atbildīgi!” norisinājās no 2010. gada 01. oktobra un noslēdzās šī gada aprīlī. Konkursā piedalījās 208 izglītības iestādes no dažādām Latvijas pilsētām, kopā savācot vairāk kā 12 tonnas izlietoto bateriju. Uzvarētāji tika noteikti, dalot skolas savākto kopējo bateriju daudzumu uz audzēkņu skaitu skolā.

Liels prieks un gandarījums, ka ik gadu šajā konkursā piedalās arvien vairāk skolas, savācot vairāk baterijas kā iepriekšējos gados, kas parāda, ka Latvijas iedzīvotāji, īpaši skolēni, rūpējas par Latvijas vides saglabāšanu. Īpaši priecājamies par pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, kas šogad konkursā piedalījās aktīvāk nekā citus gadus.

Par konkursa uzvarētājiem kļuva Dikļu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde „Cielaviņa”, kura savāca rekordlielu daudzumu bateriju uz vienu skolēnu, kas ir 8,321 kg. Jau otro gadu pēc kārtas laureātu rindās ir Brocēnu novada Gaiķu pamatskola, kas pagājušajā gadā iegūto trešo vietu šogad ir nomainījusi pret godalgoto otro vietu. Trešo vietu ieguva Ramatas sākumskola.

Konkursa uzvarētāji, kuri savākuši vislielāko izlietoto bateriju daudzumu uz vienu audzēkni:

I vieta: Dikļu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde „Cielaviņa” – 8,321 kg bateriju uz vienu audzēkni, kopumā savācot 507,6 kg izlietoto bateriju;

II vieta: Brocēnu novada Gaiķu pamatskola – 5,462 kg bateriju uz vienu audzēkni, kopumā savācot 355 kg izlietoto bateriju;

III vieta: Ramatas sākumskola – 3,476 kg bateriju uz vienu audzēkni, kopumā savācot 100,8 kg izlietot bateriju.

SIA „Zaļā josta” sveic arī skolas, kuras savākušas vislielāko izlietoto bateriju daudzumu pēc apjoma:

Ogres pamatskola – kopā savākti 718,38 kg izlietoto bateriju;

Pumpuru vidusskola – kopā savākti 498, 6 kg izlietoto bateriju;

Liepājas Centra pamatskola – kopā savākti 435 kg izlietoto bateriju.

Visi konkursa rezultāti ir apskatāmi vortālā www.baterijas.lv publiskajā sadaļā Konkurss 2010/2011 – bateriju vākšanas sacensību dalībnieki.

Pirmo trīs vietu ieguvēji balvās saņems dāvanu kartes sporta inventāra iegādei. Pirmās trīs aktīvākās izglītības iestādes, kas savākušas vislielāko bateriju daudzumu pēc apjoma, un 10  aktīvākie skolēni, kas savākuši vislielāko izlietoto bateriju daudzumu, saņems pārsteiguma balvas.

SIA „Zaļā josta” vēlas pateikt lielu paldies ne tikai uzvarētājskolām, bet visiem dalībniekiem, kas piedalījās konkursā „Būsim atbildīgi!”, un tāpēc visas skolas aicina uz konkursa noslēguma pasākumu, kas norisināsies šī gada 21. maijā Mežaparkā.

Pateicamies arī mūsu atbalstītājiem A/S „BAO”, SIA „Latvijas Elektrotehnikas Apsaimniekošana” un SIA „DPD Latvija”.

Papildus informācija:

Madara Skrastiņa

SIA „Zaļā josta” pārstāve

Tālr.: 67808321

E-pasts: madara.skrastina@zalajosta.lv

www.zalajosta.lv;

www.lzj.lv