Jaunumi 2009 /

SIA „Zaļā josta” talismans Ezītis Jostiņš izcīna I vietu Latvijas Talismanu čempionātā!

Atpakaļ

Aizvadītajā svētdienā, 5. jūlijā, SIA „Zaļā josta” talismans Ezītis Jostiņš veiksmīgi startēja Latvijas Talismanu čempionātā, izcīnot I vietu. Lai arī Latvijas Talismanu čempionāts tiek rīkots jau otro reizi, Jostiņš tajā piedalījās pirmoreiz.

Talismanu čempionāts tika rīkots Jomas ielas svētku ietvaros. Čempionātā tika iekļautas divas disciplīnas. Pirmajā disciplīnā tika noteikts draudzīgākais no visiem talismaniem. Katram talismanam no skatītāju vidus bija jāizraugās viens partneris uzdevuma veikšanai. Katram šādam pārim tika izsniegts viens balons, ar kuru, turot iespiestu starp talismana un partnera vēderu, bija jāšķērso 50 m garš Jomas ielas posms. Šajā disciplīnā pārējos talismanus pieveica Ezītis Jostiņš ar savu partneru, ievērojami izvirzoties vadībā.

Otrās disciplīnas pievarēšanai talismani izlozes kārtībā tika sadalīti pa pāriem. Katrs no talismaniem stāvēja trases galā, kam pa vidu tika novietots „Lielais” – liela bumba, kura pēc starta signāla talismaniem bija jāmēģina nogādāt pretējā laukuma pusē, trases galā. Šajā disciplīnā Ezītis Jostiņš pārliecinoši sakāva gandrīz visus savus pretiniekus, taču izšķirošajā cīņā par disciplīnas uzvarētāja titulu Jostiņu pārspēja „Dinamo Rīga” talismans. Šī tiešām kļuva par izšķirošu cīņu, kas lika līdzjutējiem satraukumā aizturēt elpu. Abi pretinieki cīnījās plecu pret plecu, izmēģinot dažādas taktikas – veļot bumbu, mēģinot to pārmest pāri pretinieka galvai, kā arī cenšoties visādi piemānīt pretinieku.

Kopvērtējumā, vērtējot pirmās un otrās disciplīnas rezultātus, Ezītis Jostiņš tika atzīts par II Latvijas Talismanu čempionāta uzvarētāju, iegūstot I vietu. Latvijas Talismanu čempionāta uzvarētāji tika apbalvoti uz Dzintaru koncertzāles skatuves. Godalgoto vietu ieguvēji balvā saņēma īpašu Jomas ielas svētku piemiņas nozīmīti.

Par izcīnīto I vietu Jostiņš bija ļoti priecīgs un neviļus atzina, ka uz čempionātu devās ar mērķi uzvarēt. Dalība čempionātā Jostiņam bija īsts pārbaudījums, jo siltajā un saulainajā laikā šādas sacensības lika ne pa jokam pasvīst! Arī Jostiņa pretinieki bija īsti profesionāli, kas godam turējās pretī. Turklāt papildus čempionātam Jostiņš visas dienas garumā draudzējās ar Jomas ielas svētku apmeklētājiem, kopīgi fotografējoties, dodoties svētku gājienā, kā arī izklaidējot bērnus.

Jomas ielas svētku ietvaros Jostiņš dāvināja bērniem SIA „Zaļā josta” atstarotājus, kas izgatavoti no otrreizēji pārstrādāta materiāla, tādējādi ietaupot dabas resursus un mazinot radīto atkritumu daudzumu. Šādu masu pasākumu laikā parasti tiek radīts ievērojams daudzums atkritumus, lielāko daļu no kuriem ir iespējams otrreizēji pārstrādāt. Tieši tādēļ SIA „Zaļā josta” šādu pasākumu ietvaros vēlas aktualizēt vides jautājumus, uzrunājot iespējami plašāku sabiedrības daļu. SIA „Zaļā josta” cer, ka bērni un viņu vecāki spēs saprast šīs dāvanas nozīmi un turpmāk biežāk aizdomāsies par vides saudzēšanas iespējām un šķiros atkritumus, lai tos pārstrādātu līdzīgās noderīgās lietās.

SIA „Zaļā josta” Ezītis Jostiņš plāno piedalīties arī nākamajā Latvijas Talismanu čempionātā, kas notiks nākamgad Jomas ielas svētku ietvaros. Cerēsim, ka arī pēc gada Jostiņš spēs izcīnīt godalgotu vietu!