Jaunumi 2010 /

SIA „Zaļā josta” vides izglītības spēles, konkursi un radošās darbnīcas gūst plašu Vērmanes dārza apmeklētāju atsaucību

Atpakaļ

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros Vērmanes dārzā Rīgā aizvadītās piektdienas rītā no plkst. 10.00 līdz 12.00 projekta „Zaļais kods” ietvaros SIA „Zaļā josta” pārstāvji un dabas draugs Ezītis Jostiņš pulcēja lielus un mazus uz vides izglītības spēlēm, konkursiem un radošajām darbnīcām. Steidzīgākajiem Vērmanes dārza svētku apmeklētājiem bija iespēja aplūkot tematiskās vides izglītības izstādes par atkritumu šķirošanu un dabas saudzēšanu. Savukārt Vērmanes dārza svētku vadītājs Vilciņš uz skatuves vadīja viktorīnas par atkritumu šķirošanu.

Īpaši lielu atsaucību guva atkritumu šķirošanas spēle, uz kuru aicināja dabas draugs Ezītis Jostiņš. Spēles galvenais uzdevums bija sašķirot „atkritumus”, tos ne tikai precīzi trāpot atkritumu konteinerā, bet arī pareizi sašķirot tos, izmetot attiecīgajā dalītās vākšanas konteinerā – stiklam, plastmasai vai papīram. Spēlē savas šķirošanas iemaņas izmēģināja gan mazie Svētku dalībnieki, gan arī viņu vecāki un pedagogi. Kā secināja spēles vadītāja, visi dalībnieki gluži labi zināja, kurā konteinerā ir jāmet attiecīgais atkritumu veids.

Mazākajiem Vērmanes dārza apmeklētājiem īpašu prieku sagādāja darbošanās radošajās darbnīcās, mācoties no veciem žurnāliem izgatavot skaistas raibas krellītes un rokassprādzes, vai ļaujoties nesteidzīgam atpūtas brīdim, darbojoties zīmēšanas darbnīcā. No veciem žurnāliem izgatavotās krellītes bērni nekavējoties lika kaklā un stāstīja vecākiem, ka apgūto tehnoloģiju tagad varēs izmantot, gatavojot mājās līdzīgas rotaslietas no otrreizējiem materiāliem.

Kamēr mazie bērni darbojās radošajās darbnīcās vai steidzās iepazīties ar Ezīti Jostiņu, vecāki piedalījās spēlē par EKO marķējumu atpazīšanu uz preču iepakojuma. Kā secināja paši spēles dalībnieki, šī spēle ļāvusi viņiem uzzināt daudz jauna par EKO marķējumu nozīmi un tajos ietverto informāciju un turpmāk pievērsīs marķējumam daudz lielāku uzmanību.

Visi Vērmanes dārza apmeklētāji tika aicināti piedalīties konkursā par atkritumu šķirošanu, par pareizām atbildēm saņemot videi draudzīgu auduma maisiņu. Līdzās mazos bērnus gaidīja EKO cirks, kura spēlēšana neprasīja īpašas zināšanas atkritumu šķirošanā, toties spēles laikā ļāva spēlētājiem uzzināt daudz jauna un interesanta par atkritumu šķirošanu.

Vislielāko sabiedrības uzmanību piesaistīja Svētku vadītāja Vilciņa vadītā viktorīna par atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Viktorīnas laikā tika uzdoti vairāki āķīgi jautājumi gan par atkritumu šķirošanas procesu, gan par dabas resursu taupīšanu, gan par atkritumu apsaimniekošanas procesa īpatnībām. Viktorīnā varēja piedalīties visi Vērmanes dārza apmeklētāji, cīnoties par videi draudzīgām balvām – auduma maisiņiem. Zinošākie un atraktīvākie viktorīnas dalībnieki par pareizajām atbildēm izcīnīja par vairākus auduma maisiņus – kā viņi paši teica – visai ģimenei.

SIA „Zaļā josta” kolektīvs jūtas gandarīts par cilvēku atsaucību organizētajām vides izglītības aktivitātēm Vērmanes dārzā. Pateicamies Dziesmu un deju svētku organizatoriem par sniegto iespēju Svētku ietvaros pievērst sabiedrības uzmanību vides saudzēšanai un atkritumu šķirošanai. Uzskatām, ka Vērmanes dārza apmeklētāji pasākuma laikā ir guvuši daudz jaunu un noderīgu zināšanu, no kurām labumu gūs gan viņi paši, gan daba ap mums.