Jaunumi 2008 /

SIA „Zaļā josta” Vislatvijas talkā

Atpakaļ

Šī gada 13. septembrī ir aizvadīta Vislatvijas lielā vides sakopšanas talka, kurā tika tīrītas Latvijas populārās un mazāk zināmas piesārņotās vietas. Talka tika rīkota par godu Latvijas 90. dzimšanas dienai, pasniedzot Latvijai dāvanā tīru un sakoptu vidi.

Vislatvijas talkas mērķis bija beidzot izdarīt to, ko jau sen vajadzēja – iztīrīt visu Latviju, visiem Latvijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no dzimuma, vecuma un personīgajiem uzskatiem, vienojoties kopīgā talkā un sapošot Latviju deviņdesmitgades svinībām.

Mēs, SIA „Zaļā josta” kolektīvs, Vislatvijas talkas laikā darbojāmies Liepājas rajonā, sakopjot Baltijas jūras piekrasti un jaunbūvju celtniecības dēļ piesārņoto mazdārziņu rajonu Grobiņas pagastā. Papildus pašu spēkam un dedzībai sakopt Latviju, SIA „Zaļā josta” sarūpēja otrreizēji pārstrādātus atkritumu maisus talkas vajadzībām, kas lieku reizi atgādināja visiem talciniekiem, ka, šķirojot atkritumus, to pārstrādes procesā tiek iegūtas izejvielas, piemēram, jaunu maisu ražošanai un tiek samazināts to potenciālo atkritumu daudzums, kas varētu nonākt apkārtējā vidē.

Talkas laikā katrs mūsu darbinieks savāca pilnus divus lielos talkas maisus, kuru galvenais sastāvs, diemžēl bija iepakojums – PET pudeles, maisiņi, arī stikla pudeles – tas, ko varam ikdienā sašķirot un pārstrādāt, iegūstot pārstrādātas izejvielas jaunu izstrādājumu ražošanai. Taču cilvēku vieglprātības un neapdomības dēļ visas šīs noderīgās lietas – otrreizējie resursi – tika izmesti kāpās, zem krūmiem un ceļmalās. Tāpēc SIA „Zaļā josta” vēlreiz aicina visus būt atbildīgiem par sevis saražotajiem atkritumiem un nodrošināt tiem otru dzīvi, izmetot tos attiecīgajam atkritumu veidam paredzētajā dalīto atkritumu konteinerā. Tas taču ir tik vienkārši – un visiem no tā tikai labāk!

Saglabāsim Latviju tīru arī pēc Vislatvijas talkas! Šķirosim atkritumus un nodosim tos pārstrādei, kā arī mācīsim citus rūpēties par dabu – tad iespējams vēl vienu talku nemaz nebūs jārīko!