Jaunumi 2015 /

Siguldā aizvadīts krāšņs vides festivāls “Tīrai Latvijai!”

Atpakaļ

24. maijā Siguldā notika gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas pasākums visai ģimenei Zaļās jostas Vides festivāls “Tīrai Latvijai!”. Siguldas svētku laukumā pulcējās vairāk kā četrdesmit dažādas vides izziņas, sporta, cilvēkam un dabai draudzīga dzīvesveidu veicinošas organizācijas un uzņēmumi, piedāvājot pasākuma apmeklētājiem plašu vides izglītības un izklaidējošu programmu.

Paralēli radošajām darbnīcām, konkursiem un citām aktivitātēm, apmeklētājus priecēja Ralfs Eilands, grupa “Musiqq” un Jānis Lūsēns, kā arī bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri”, kuri iepriecināja pasākuma apmeklētājus ar jau iemīļotajām dziesmām un piedēvēja festivālam īpašu svētku garu.

Festivālā “Tīrai Latvijai!” pulcēja vairāk nekā 5 000 bērnus un jauniešus no visas Latvijas, kas mācību gada garumā bija aktīvi darbojušies “Zaļā josta“ rīkotajos makulatūras, izlietoto bateriju nolietotās elektrotehnikas konkursos, tādējādi veikuši lielu darbu, lai taupītu Latvijas dabas resursus, samazinātu iespējamo vides piesārņojumu ar atkritumiem un nododot savāktus atkritumus otrreizējai pārstrādei. Vienlaikus bērni iesaistīja un ar savu piemēru iedvesmoja arī vecākus, draugus un pārējos apkārtējos. Šogad konkursos piedalījās 563 izglītības iestādes no visas Latvijas un, tika savāktas 1083 tonnas 310 kg makulatūras, 26,507 tonnas savu mūžu nokalpojušu bateriju un 154 tonnas 436 kg nolietotās sadzīves tehnikas iekārtu, kas ir vērtējams kā būtisks ieguldījums Latvijas vides aizsardzībā.

Festivāla galvenais mērķis bija radīt īpašus svētkus un izteikt sirsnīgo pateicību visiem konkursa dalībniekiem, viņu ģimenēm, skolotājiem un pārējiem svētku viesiem, kuriem patiesi rūp tīra, zaļa un daudzveidīga daba un vide sev apkārt.

Konkursa uzvarētāji saņēma vērtīgas balvām no Zaļās Jostas, AS BAO, AS Latvijas Valsts meži, Līgatnes dabas takām, Ventspils Piedzīvojumu parka, Kurzemes Democentra, Ventspils Jaunrades nama, Rīgas Zooloģiskā dārza, Latvijas Dabas muzeja un daudziem citiem pasākuma atbalstītājiem.

Vides festivāls “Tīrai Latvijai!” ir jaunu ierosmju un atziņu avots. Tā ir ikgadējā kopā sanākšana, lai atskatītos uz padarīto, suminātu labākos un izjustu gandarījumu, ka cilvēku, kurus rūp vides un pašu dzīves kvalitāte labākas nākotnes nodrošināšanai, patiesībā ir tik daudz.

“Zaļā josta” izsaka sirsnīgu pateicību visiem izglītības iestāžu audzēkņiem, viņu skolotājiem un ģimenēm par dalību konkursos “Tīrai Latvijai!”, kā Zaļās jostas festivāla “Tīrai Latvijai!” dalībniekiem, atbalstītājiem un sadarbības partneriem par sniegto atbalstu un ieguldījumu šo svētku radīšanā.

Foto ieskatam no Zaļās jostas Vides festivāls “Tīrai Latvijai!”: http://foto.delfi.lv/album/173293/?page=1

 

Plašāka informācija:

Ilze Liepa-Balode,

“Zaļā josta” pārstāve

Tālr. 67808112

E-pasts konkurss@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv