Jaunumi 2024 /

Šķirošanas meistarklase Ķekavas festivālā “Augam!”

Atpakaļ

Š.g.20. aprīlī jau otro gadu pēc kārtas Ķekavā norisinājās festivāls “Augam!”, kas veltīts zaļajai domāšanai, veselīgiem produktiem un pavasara zaļumiem. Festivāla laikā apmeklētāji varēja iepirkties tirdziņā, piedalīties nodarbībās, lekcijās un meistarklasē, apskatīt izstādi, kā arī uzzināt vairāk par zaļajām iespējām.

“Zaļā josta” kopā ar “CleanR” šogad piedāvāja festivāla apmeklētājiem iespēju apmeklēt šķirošanas meistarklasi, kā arī noklausīties diskusiju par atkritumu šķirošanu, šķirošanas un pārstrādes priekšrocībām, biežāk pieļautajām kļūdām šķirojot un iespēju ietaupīt, pareizi apsaimniekojot savus atkritumus.

Ikvienam pasākuma dalībniekam, atnesot sev vairs nevajadzīgo tekstilu vai izlietotās baterijas, bija iespēja piedalīties balvu izlozē, kuras uzvarētāji saņēma jaunu virtuves konteineru bioloģiski noārdāmu atkritumu šķirošanai un BIO degradējamus maisiņus.

Šķirošanas iemaņas dienas garumā pārbaudīja un diskusijās par pareizu šķirošanu ar “Zaļās jostas” un “CleanR” ekspertiem iesaistījās vairāk nekā 200 dalībnieku.

Savukārt jaunākie festivāla apmeklētāji varēja iegūt īpašu vides izglītībai veltītu grāmatiņu “Kosmiskā kārtība”. Tā paredzēta pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kas ar rotaļām, atjautīgiem uzdevumiem, krāsojamiem darbiem un jautrām uzlīmēm mazajam lasītājam palīdz izzināt, kā rūpēties par apkārtējo vidi un šķirot atkritumus.