Jaunumi 2014 /

Skolēni iesaistīsies aktīvā cīņā pret vides piesārņojumu ar bīstamiem atkritumiem – izlietotām baterijām

Atpakaļ

Pierādot sabiedrībai, ka vienkārša ikdienas rīcība spēj sasniegt ievērojamus rezultātus, “Zaļā josta” jau devīto gadu pēc kārtas pulcēs Latvijas skolēnus un bērnudārzu audzēkņus kopējā izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”. Konkursa laikā plānots savākt rekordlielu izlietoto bateriju apjomu, nogādājot to drošai pārstrādei otrreizējās izejvielās.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu „Tīrai Latvijai!” rīko „Zaļā josta” sadarbībā ar AS „BAO” un Valsts izglītības satura centru. Konkurss veicina videi kaitīgo preču atkritumu savākšanu un pārstrādi, palīdzot pasargāt vidi no potenciāla piesārņojuma. Turklāt izlietoto bateriju vākšana izglītības iestādēs norisināsies līdz 2015. gada februāra beigām, aptverot visu valsts teritoriju.

Lai iesaistītos konkursā, izglītības iestādēm līdz gada beigām jāreģistrējas “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv izveidotajā konkursa datu bāzē. Tālāko konkursa dalībnieku sasniegumus noteiks viņu mērķtiecība un komandas darbs Latvijas atbrīvošanā no potenciālā piesārņotāja – izlietotām baterijām un akumulatoriem. Kā pierāda iepriekšējie konkursa norises gadi, bērni labprāt bateriju vākšanā iesaista radiniekus, apstaigā kaimiņus un vaicā tuvējos uzņēmumos pēc nolietotām baterijām. Šāda mērķtiecīga pieeja nodrošina, ka iedzīvotāji vairs neizmet izlietotās baterijas kopā ar sadzīves atkritumiem, tā vietā nodod tās pārstrādei, palielinot vietējo bērnu izredzes tikt pie balvām.

“Zaļā josta” izlietoto bateriju vākšanas konkursu rīko ciešā sadarbībā ar AS “BAO” – līderi izlietoto bateriju apsaimniekošanā Latvijā. Tādējādi ikviens konkursa dalībnieks var būt drošs, ka viņa savāktās baterijas pēc konkursa noslēguma nonāks pārstrādes rūpnīcā, tiks izkausētas un pārstrādātas jaunās vērtīgās izejvielās. Motivāciju vākt baterijas vairo organizatora sarūpētās naudas balvas – 400, 300 un 200 eiro vērtībā, kā arī neskaitāmās pārsteiguma balvas no konkursa draugiem un atbalstītājiem.

„Zaļā josta” rīkotais izlietoto bateriju vākšanas konkurss ieguvis tradicionālu vērtību Latvijas izglītības iestāžu vidū un 2014./2015. mācību gadā tas norisinās jau devīto reizi. Pagājušā mācību gadā izlietoto bateriju vākšanai pieteicās 241 izglītības iestāde, savācot un pārstrādei nogādājot nepilnas 24 tonnas izlietotu bateriju. Kopumā “Zaļā josta” ar bērnu un jauniešu starpniecību sekmējusi vairāk nekā 88 tonnu izlietotu bateriju pārstrādi, pasargājot vidi no svina, kadmija un citu smago metālu radīta piesārņojuma un tā bīstamajām sekām.