Jaunumi 2010 /

Sociālā kampaņa „1000 pudeles” iet gaisā!

Atpakaļ

No š.g. 9. augusta līdz 5. septembrim biedrība „52 Franki” sadarbībā ar SIA „Alba 5” un SIA „Zaļā josta” realizē sociālo kampaņu „1000 pudeles”. Sociālās kampaņas mērķis – sabiedrības izglītošana par atkritumu šķirošanas un to saplacināšanas nozīmi, fokusējoties uz sabiedrības apziņu, ka šķiroto atkritumu apsaimniekošana Malienas reģiona iedzīvotājiem ir bez maksas.

Kampaņas norises vieta – Malienas reģions (Gulbenes, Balvu, Alūksnes rajoni (vēsturiskais administratīvais dalījums)) un Cesvaines, Lubānas novads.

Sociālās kampaņas „1000 pudeles” laikā, mēneša garumā tiks izvietotas afišas reģiona apdzīvotākajās vietās; tiks veidoti video materiāli, ko paredzēts ievietot vietējo iedzīvotāju apmeklētākajās interneta vietnēs. Akcijā aktīvi iesaistās arī SIA „Zaļā josta”, atspoguļojot kampaņas norisi un tās informatīvos materiālos gan savā mājas lapā www.zalajosta.lv, gan arī vortālā www.atkritumi.lv.

12. un 13. augustā kampaņas ietvaros ir paredzētas tikšanās ar vietējām pašvaldībām, kuru mērķis ir aktualizēt un informēt pašvaldības pārstāvjus par iespējām sniegt ieguldījumu pašreizējās situācijas uzlabošanai. Kā arī paredzētas tikšanās ar jauniešiem Gulbenes novada jauniešu centros, uzrunājot sabiedrības aktīvāko daļu un mudinot iesaistīties atkritumu šķirošanā.

Paralēli informatīvajiem materiāliem, 21. augustā notiks SIA „Alba 5” atbalstīts pasākums „1000 pudeles”, kura laikā Gulbenes centrā tiks celti divi torņi. Viena torņa celtniecībai tiks izmantotas saplacinātas pudeles, bet otra – nesaplacinātas. Gala rezultātā apmeklētājiem būs iespēja ieraudzīt uzskatāmu atšķirību starp telpu, ko aizņem saplacinātas un nesaplacinātas pudeles, tādējādi motivējot šķirotās PET pudeles ne tikai izmest tam paredzētajos dalītās vākšanas konteineros plastmasai, bet arī parūpēties, lai šīs pudeles aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas gan konteinerā, gan atkritumu izvešanas mašīnā.

Pēctecības pasākumi ir paredzēti Malienas reģiona skolās interaktīvu pasākumu formā, lai popularizētu korektas atkritumu apsaimniekošanas metodes no sabiedrības aspekta.

Biedrība „52 Franki”