Jaunumi 2016 /

Sociālas akcijas laikā caur deju un mākslu garāmgājējus pārsteigs ar vides problemātikas faktiem, aicinot atteikties no plastmasas maisiņu pārmērīgas lietošanas

Atpakaļ

Lai uzsvērtu plastmasas maisiņu pārmērīga patēriņa problemātiku un pievērstu iedzīvotāju uzmanību šo maisiņu radītajai kaitīgajai ietekmei uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību, “Zaļā josta” 23.septembrī rīkos sociālu akciju „Esi dabai draudzīgs – ierobežo plastmasas maisiņu patēriņu!”. Tās laikā garāmgājēji tiks interaktīvā veidā uzrunāti – ar video, deju uzvedumiem, mākslu un šokējošiem faktiem aktualizējot pastāvošo vides piesārņojumu ar plastmasas atkritumiem.

Akcija norisināsies šo piektdien, 23.septembra pēcpusdienā plkst. 16.00-19.00 T/C “Origo” laukumā pie Centrālās dzelzceļa stacijas Rīgā. Akcijā iesaistījušies Latvijā populāri un iemīļoti dažādu industriju pārstāvji – horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, dokumentālo filmu autors Sandijs Semjonovs, māksliniece Elita Patmalniece, vides aktīvists Māris Olte, Ģirts Timrots, Ezītis Jostiņš. u.c., kas pasākuma laikā radoši uzrunās iedzīvotājus, aicinot aizdomāties par savas rīcības sekām un izdarīt videi draudzīgu izvēli.

Akcijas galvenās aktivitātes norisināsies T/C “Origo” laukuma centrālajā daļā, kur horeogrāfa Agra Daņiļēviča deju skolas “Dzirnas” dejotāji īpaši iestudētā deju uzvedumā un tērpušies netradicionālos, no otrreizējām izejvielām darinātos tērpos izdejos plastmasas maisiņa dzīves ceļu, emocionālā dejā stāstot par dabas un cilvēka mijiedarbību, mīlestību un nāvi, izdejojot gan piesārņojuma problemātiku, gan cilvēka iespēju ar savu rīcību uzlabot vides stāvokli.

Vienlaicīgi ar dejas uzvedumu norisināsies Sandija Semjonova veidotās vides filmas par plastmasas iepirkuma maisiņu pārmērīgo patēriņu un to kaitīgo ietekmi uz vidi pirmizrāde plašākai sabiedrībai. Dejas un filmas savstarpēja integrācija kopējā uzvedumā pārkāps tradicionālās vides un dejas jomas robežas, bet to sapludināšana radīs vēl nebijušu, inovatīvu un integrētu performanci, kurā ikviens garāmgājējs kļūs par tās dalībnieku.

Akcijas laikā Latvijas košākā māksliniece Elita Patmalniece aicinās garāmgājējus atainot savas emocijas kopīgā gleznā, iezīmējot vai iekrāsojot kādu detaļu, tādējādi parādot, ka mēs visi uz šīs planētas esam vienām dzīvības saitēm sieti un katra mūsu rīcība – laba vai slikta – atbalsojas pārējā dabas ritmā, veidojot noslēgtu dzīvības ciklu.

Paralēli mākslinieku performancēm „Zaļā josta” informēs iedzīvotājus par plastmasas maisiņu pārmērīga patēriņa problēmu un tās radītām sekām. Tiks sniegta informācija par alternatīviem iepakojuma materiāliem, kā arī garāmgājējiem dāvāti dabai draudzīgi biopolimēru maisiņi, kuros iesaiņotas tikpat dabīgas, Latvijā augušas rudens veltes. Pasākumu vadīs žurnālists un vides aktīvists Māris Olte un dabas draugs Ezītis Jostiņš. Par pasākuma muzikālo noformējumu gādās Ģirts Timrots ar BoomBox mūzikas busu. Pasākuma norise un dalība aktivitātēs bez maksas.