Jaunumi 2020 /

Sociālo tīklu konkurss no otrreizējām izejvielām “Paliec mājās – Tīrai Latvijai”

Atpakaļ

Pavasara ģenerāltīrīšana ir viens no svarīgākajiem mājas uzkopšanas notikumiem gadā. Latvijas ģimenes ierasti tīrīšanai velta līdz divām stundām nedēļā. Dotajā brīdī, kad daudzu ierobežojumu dēļ, esam spiesti izolēties, daudz laika pavadīt mājās, censties strādāt attālināti, ir arī laiks veikt savlaicīgi pavasara uzkopšanas darbus.  Paliekot mājās, paliek arī vairāk brīva laika, lai pārskatītu, vai mājās nekrājas lietas, kurām var atrast jaunu pielietojumu. Konkurss “Paliec mājās – Tīrai Latvija” ir aicinājums mājās attīstīt un ģenerēt idejas un radīt unikālas lietas, taupot resursus un piešķirot lietām otro dzīvi. Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Electrolux Latvia Ltd. 

 

Sociālo tīklu konkurss no otrreizējām izejvielām
“Paliec mājās – Tīrai Latvijai”

KONKURSA NOLIKUMS
KONKURSA PLAKĀTS (PDF)

Rīko: “Zaļā josta” sadarbībā ar “Electrolux Latvia Ltd”. 

Konkursa izsludināšana: Sociālo tīklu konkurss no otrreizējām izejvielām “Paliec mājās – Tīrai Latvijai” tiek izsludināts 2020. gada 30. martā sociālajā tīklā “Facebook”. 
Konkursa nolikums atrodams mājaslapā www.zalajosta.lv un www.tirailatvijai.lv 

Norise: Darbu iesniegšana no 2020. gada 30. marta līdz 8. aprīlim plkst. 23:59.
Tiks atlasīti 10 labākie un interesantākie darbi, kuri tiks publicēti “Facebook” ”Zaļā josta” lapā publiskai balsošanai. Balsošana norisināsies no  2020. gada 15. aprīļa līdz 19. aprīlim. 
Rezultāti un uzvarētāju paziņošana: 2020. gada 20. aprīlī.

Dalībnieki: Ikviens iedzīvotājs  – individuāli vai ģimenes lokā. 

Uzdevums: Mājas apstākļos izgatavot praktiski pielietojamus priekšmetus, izmantojot lietošanai vairs nederīgas lietas, otrreizējās izejvielas vai izlietoto iepakojumu.

Kampaņas apraksts: 
Ārkārtas situācijas laikā, kad visas izklaides vietas ir slēgtas, iedzīvotāji ir aicināti palikt mājās un ievērot dažādus ierobežojumus. Paliekot mājās, paliek arī vairāk brīva laika, lai pārskatītu, vai mājās nekrājas lietas, kurām var atrast jaunu pielietojumu. Varbūt tās ir sašķirotās PET pudeles, bet iespējams Jums ir sakrājušās skārdenes vai piena pakas. Šī ir iespēja radoši pieiet lietām un no lietošanai vairs nederīgām lietām, otrreizējām izejvielām vai izlietotā iepakojuma radīt ko lietderīgu  un praktisku. Ikviens var darināt un radīt viens pats vai kopīgi ģimenes lokā. “Paliec mājās – Tīrai Latvija” ir aicinājums mājās attīstīt un ģenerēt idejas un radīt unikālas lietas, taupot resursus un piešķirot lietām otro dzīvi.

Pieteikšanās konkursā:
1)    Ievieto fotogrāfiju, sociālajā tīklā “Facebook”, ar radīto priekšmetu komentārā zem konkursa “Paliec mājās – Tīrai Latvijai” plakāta (publicēts “Zaļā josta” “Facebook” lapā)
2)    Fotogrāfijas konkursam drīkst iesniegt no 2020. gada 30. marta līdz 8. aprīlim plkst. 23:59. Darbi, kas iesniegti vēlāk, netiek pieņemti konkursam. 

Rezultāts:
1)    Tiek atlasīti 10 interesantākie un radošākie darbi, kas tiek izvirzīti “Facebook” lapā balsošanai. 
2)    10 labāko darbu autoriem, kurus personiski uzrunāsim, līdz 2020. gada 14. aprīlim jāiesūta “Zaļā josta” Facebook lapā vai uz e-pastu: kristine.mamontova@zalajosta.lv neliels apraksts par izgatavoto priekšmetu, minot, kā tas ir gatavots, kāds bija gatavošanas process un kādas funkcijas tas veic. 

Balvu fonds: 
1)    5 oriģinālāko darbu autorus, kuri publiskajā balsojumā saņems visvairāk “Patīk”, apbalvos “Electrolux Latvia Ltd.” ar vienu balvu no piedāvātās mazās sadzīves tehnikas balvu fonda (“Electrolux” produkcija: tējkanna, mikseris, tosters, rokas blenderis, mini blenderis).   
2)    “Zaļā josta” apbalvos 5 simpātiju balvu ieguvējus ar specbalvām – praktiskām mājsaimniecībā pielietojamām lietām, kas izgatavotas no otrreizējām izejvielām.

Kontakti saziņai: Kristīne Mamontova, “Zaļā josta”, e-pasts: kristine.mamontova@zalajosta.lv.