Jaunumi 2012 /

Svinīgā ceremonijā apbalvoti 2011. gada videi draudzīgie tirgotāji

Atpakaļ

23. februārī svinīgā ceremonijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) tika apbalvoti Latvijas labākie zaļie uzņēmumi – nominācijas „Videi draudzīgs tirgotājs 2011” laureāti. Konkursu rīko Latvijas Tirgotāju kamera (LTK), Latvijas Pašvaldību savienība (LPA), „Zaļā josta” un Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF). Videi draudzīgo uzņēmumu vērtēšana Latvijā norisinās kopš 2008.gada. Šo četru gadu laikā apsekoti vairāk kā 300 objekti un kā uzvarētāji četros gados balvas saņēmuši 25 labākie.

Vērtēšanas kritēriji ir izstrādāti sadarbībā ar SIA „Zaļā josta”, atbilstīgi pēc tiem izvērtē, vai uzņēmums ir vērsts uz vides resursu saglabāšanu. Nominācija ir izveidota ar mērķi stimulēt tirgotājus ievērot videi draudzīgu komercdarbību. Konkursa „Videi draudzīgs tirgotājs 2011” ietvaros notika arī informatīva kampaņa.

Apbalvošanas ceremonijā uzrunu teica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, viņš arī laureātiem pasniedza balvas. Zaļo jostu un diplomus pasniedza biedrības „Latvijas Zaļā Josta” valdes priekšsēdētāja Velga Vilciņa. LTA prezidents Henriks Danusēvičs pastāstīja par būtiskākajiem principiem videi draudzīgā uzņēmējdarbībā un par izvērsto informatīvo kampaņu.

Konkursa ietvaros apsekoti tirgotāji visā Latvijā. Uzņēmumi vērtēti pēc vairākiem vides saglabāšanā nozīmīgiem kritērijiem, tajā skaitā, vai objektā lietots energoefektīvs apgaismojums, vai ikdienā tiek izmantoti videi draudzīgi uzkopšanas līdzekļi, vai un kā tiek siltinātas telpas, kā šķiroti atkritumi, vai paredzēta elektrisko un elektronisko iekārtu nodošana, vai pircējam tiek piedāvāta iespēja lietot biodegradējamu iepakojuma materiālu.

Šogad balvu un Zaļo jostu saņēma septiņi videi draudzīgi uzņēmumi:

~        SIA „Beātus”, kafejnīca „Solo”, J. Poruka iela, Cēsis

~        SIA „B.M.Skujnieki”, brīvdienu māja „Skujnieki”, Ķesterciems, Engures novads

~        SIA „Biko-Lat”, BIKO-LAT tirdzniecības vieta, Ulmaņa gatve, Rīga

~        SIA „Grāmatu nams „Valters un Rapa””, veikals Aspazijas bulvāris, Rīga

~        SIA „Jūrmalas promenāde”, krogs „Alus krodziņš”, Jomas iela, Jūrmala

~        A/s „Preses apvienība”, veikals Nr. 267, Stacijas lauk., Limbaži

~        SIA „VINUM”, veikals „VINUM”, Ausekļa iela, Rīga