Jaunumi 2012 /

Talkas ietvaros attīrīts Gaujas posms no Līgatnes līdz Siguldai

Atpakaļ

Ar SIA „Zaļā josta” atbalstu un līdzdalību aizvadītajā svētdienā, 13. maijā, norisinājās Gaujas attīrīšanas talka „Help to breath”, kuras ietvaros no atpūtnieku un makšķernieku pamestiem atkritumiem attīrīti Gaujas abi krasti posmā no Līgatnes līdz Siguldai. Talkas laikā savākti vairāk kā 30 maisi ar atkritumiem, kuru lielāko daļu veidoja tukšas PET un stikla pudeles.

Gaujas attīrīšanas talkā „Help to breath” piedalījās vairāk kā 50 zaļi domājošu aktīvu cilvēku no visas Latvijas, kā arī SIA „Zaļā josta” kolektīva pārstāvji. Lielākā daļa talkas dalībnieku bija Geocaching jeb Slēpņošanas entuziasti, kas paralēli talkošanai aktīvi meklēja apslēptos punktus Gaujas Nacionālajā parkā.

Visvairāk atkritumu tika salasīti lēzenajos Gaujas krastos ap kritušajiem kokiem, kur ar upes straumi koku zaros sanestas tukšas pudeles, maisiņi un citi atpūtnieku un makšķernieku pamesti atkritumi. Lielāko atkritumu daļu veidoja tukšas PET pudeles no dažādiem bezalkoholiskiem un alkoholiskiem dzērieniem, kā arī stikla pudeles no stiprākiem grādīgajiem dzērieniem. Talkas laikā atrastas arī līdz galam neizdzertas piena pudeles un pat auto riepas. Talcinieki no ūdens izvilka pamestu murdu, nogrimušas pudeles un vējā nolūzušas norādes.

Par talkas interesantāko atradumu atzīts paštaisīts putuplasta kuģītis, kas rotāts ar plastmasas galda piederumiem un polietilēna maisiņa buru – dabīgos apstākļos tas būtu mētājies Gaujas krastā vēl gadsimtu.

Paldies Slēpņošanas entuziastam Jānim Skrastiņam par talkas organizēšanu, kempingam „Makars” par viesmīlīgo uzņemšanu un sarūpētajām laivām, „Žagarkalnam”, „Ežiem”, „Latrozei”, „Rāmkalniem”, „Laivuire.lv” un „Mučas” par laivu nodrošinājumu talkas norisei, Dabas aizsardzības pārvaldei par tehnisko atbalstu un savākto atkritumu izvešanu un Mammadaba par sagādātajiem atkritumu maisiem talciniekiem.