Jaunumi 2019 /

Talsu jauniešu forumā “Zaļā josta” aicina padomāt par atkritumiem kā noderīgiem otrreizējiem resursiem

Atpakaļ

2019. gada 29. oktobrī Talsu tautas namā, Talsu novada “Bērnu un jauniešu centrs” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo kustību” projekta “Piekrastes vērotāju” (Coast Watch) programmas “Pasākuma ieviešana Latvijā” ietvarā, rīkoja  forumu piekrastes jauniešiem. Forumā piedalījās vairāk kā 100 jaunieši no Kurzemes piejūras reģiona. Šī gada foruma tēma “Tīra un sakopta vide man līdzās”. Jaunieši, kas piedalījās forumā bija iepriekš piedalījušies starptautiskajā atkritumu vākšanas un šķirošanas spēlē “Clean games” un “Coast Watch” projektā (Piekrastes vērotāji / pētnieki).  

Coast Watch” jeb piekrastes vērotāju kustība citviet Eiropā aktīvi darbojas jau vairākus gadu desmitus. Sadarbībā ar kustības koordinatori Īrijā šogad tika izveidots projekts, kurā Latvijas piekrastes skolniekiem bija iespēja doties dabā un veikt novērojumus Baltijas jūras piekrastē. Dalībnieki pētīja gan ūdens kvalitāti, krasta piesārņojumu un biotopu daudzveidību.

Foruma mērķis bija veicināt jauniešu izpratni par vides aizsardzības problēmu risināšanu piekrastes un iekšzemes teritorijās, iegūstot jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas saistībā ar atkritumu šķirošanu, kā arī motivēt atbildīgai rīcībai dažādu iepakojumu atkritumu šķirošanas un samazināšanas jomā. Foruma laikā “Zaļā josta” pārstāve Aija Caune iepazīstināja jauniešus ar atkritumiem kā otrreizējiem resursiem un aicināja kopā padomāt par šo resursu atkārtotas izmantošanas iespējām. Savukārt biedrības “Zero waste” pārstāve Mairita Lūse jauniešiem pastāstīja par plastmasas ražošanas attīstību pasaulē un mikroplastmasas postošo ietekmi uz apkārtējo vidi.

Galvenās izglītojošā foruma tēmas bija: atkritumi kā resursi, mazatkritumu dzīvesveids, plastmasa un mikroplastmasa, mūsu ietekme uz plastmasas nākotni, vienreizējlietojamo plastmasas trauku nākotne, piekrastes vērotāju izpētes rezultātu apkopojuma izvērtēšana.