Jaunumi 2023 /

Talsu novada iedzīvotāji akcijā nodevuši vairāk nekā 16 tonnas elektrotehnikas

Atpakaļ

Aizvadītajā sestdienā vairāk kā 100 Talsu novada iedzīvotāji ražotāju atbildības sistēmas uzņēmuma “Zaļā josta” un bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma “BAO” organizētajā elektrotehnikas vākšanas akcijā nodevuši vairāk nekā 16 tonnas elektrotehnikas.

“Liels prieks par tik lielu atsaucību un arī pateicības vārdiem no Talsu iedzīvotāju puses. Atkārtoti pārliecinājāmies, ka šādas akcijas ir nepieciešamas un ka iedzīvotāji izturas atbildīgi pret apkārtējo vidi, nemetot elektrotehniku sadzīves atkritumu konteinerā vai blakus tam, bet tā vietā izmantojot iespēju legāli un bez maksas atbrīvoties no uzkrātās un sev nevajadzīgās elektrotehnikas,” saka “Zaļās jostas” pārstāve Signe Jānelsiņa.

Elektrotehnikas vākšanas akcijā Talsos iedzīvotāji nodeva veļasmašīnas, ledusskapjus, televizorus, mikroviļņu krāsnis, vecos telefonus, cepeškrāsnis u.c.

Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību.

Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.