Jaunumi 2021 /

Tiek meklēts oriģinālākais dizains auduma iepirkuma maisiņam

Atpakaļ

Aicinot iedzīvotājus atteikties no pārmērīgas plastmasas iepakojuma materiālu un vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu lietošanas, “Zaļā josta” izsludina auduma maisiņu dizaina konkursu “Man pašam savs”. Tā ietvaros dalībniekus aicina radīt oriģinālu dizainu auduma maisiņam, kas kļūtu par iedvesmas avotu pārejai no plastmasas maisiem uz videi draudzīgāku alternatīvu.

Konkursa uzvarētāja veidotais maisiņa dizains tiks atdzīvināts “Zaļā josta” jaunākajos auduma maisiņos, kas tiks dāvāti Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmuma vides projektu dalībniekiem 2021. gada garumā, kalpojot par iedvesmas avotu dabai draudzīgu iepirkuma maisiņu izvēlē.

 

 

NOLIKUMS (PDF formātā)

PLAKĀTS (PDF formātā)

PLAKĀTS (JPG formātā)

Konkursa organizatori: “Zaļā josta” sadarbībā ar internetveikalu “Xnet” un SIA “Berga Foto pakalpojumi”. 

Konkursa izsludināšana: Auduma maisiņu dizaina konkurss “Man pašam savs” tiek izsludināts 2021. gada 1. februārī, publicējot nolikumu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv un uzņēmuma sociālā tīklā “Facebook” lapā.
Konkursa nolikums atrodams mājaslapās www.zalajosta.lv un www.tirailatvijai.lv 
 

Dalībnieki: Dalībai konkursā var pieteikties ikviens individuāli, neatkarīgi no vecuma grupas.

Uzdevums: Izstrādāt auduma maisiņa dizainu ar aicinājumu būt videi draudzīgam, zaļi domājošam, kurš rūpējas par vidi sev apkārt, un ar savu dizainu spētu iedvesmot citus. 
Maisiņa dizains jāizstrādā A4 formātā (21 x 29.7 cm) vertikāli, izvēloties sev ērtāko tehniku – ar roku zīmēts zīmējums vai izstrādāts kādā no dizaina izveidei paredzētām datorprogrammām.  
Dizainam ir jābūt oriģinālam. Sagatavju vai gatavu attēlu izmantošana darba tapšanā nav pieļaujama. Darba autors pilnībā uzņemas atbildību par autortiesību ievērošanu sava darba tapšanā. 

Pieteikšanās konkursā:

 1. Sagatavo dizaina attēlu sev vēlamā tehnikā. 
 2. Gatavo veikumu nofotografē labā kvalitātē, ja tas ir zīmēts ar roku, vai saglabā PDF failā, ja veidots datorprogrammā. Dizains var ietvert tekstuālo daļu ar iedvesmojošu teikumu, lai piesaistītu uzmanību par zaļo domāšanu un dzīvesveidu. Failu nosūti uz e-pastu: konkurss@zalajosta.lv.
 3. E-pastā pievieno nelielu aprakstu par savu dizainu un izklāsti savas idejas būtību. 
 4. E-pastā obligāti pievieno: autora vārdu, uzvārdu, vecumu, pārstāvēto Latvijas reģionu/apdzīvotu vietu, e-pastu un kontakttālruni.
 5. Pieteikumus konkursam jāiesūta no 2021. gada 1. februāra līdz 28. februāra plkst. 23:59. Pieteikumi, kas iesniegti vēlāk, netiek pieņemti konkursam. 
 6. Labāko dizainu autoru paziņošana 2021. gada 3. martā, publicējot informāciju sociālajos tīklos, mājaslapās: www.zalajosta.lv un www.tirailatvijai.lv, kā arī sazinoties ar uzvarētājiem personīgi.

Konkursa darbu vērtēšana: 

 1. Visus konkursa pieteikumus, kas iesniegti norādītajā termiņā, izvērtēs neatkarīga žūrija.
 2. Starp visiem iesniegtajiem dizainiem tiks izvēlēts un apbalvots viens dizains, kas atbilst zemāk norādītajiem kritērijiem:
 • Oriģinalitāte;
 •  Mākslinieciskais izpildījums;
 • Stilīgs dizains;
 • Aicinājums būt videi draudzīgam, domāt par zaļo dzīvesveidu;
 • Iedvesmot ar dizainu citus. 

Balvu fonds: 

 1. Labākais dizaina autors iegūs balvā dāvanu karti no interneta veikala “Xnet” 150 Eur vērtībā.
 2. Labākā dizaina autora darbs tiks izmantots “Zaļā josta” jaunajam auduma maisiņu dizainam, aizsargājot autordarbu, ievietojot autora parakstu uz dizaina. Jaunie auduma maisiņi tiks plaši izplatīti visas Latvijas mērogā, veicinot dizaina autora atpazīstamību.
 3. Konkursa organizatori un atbalstītāji patur tiesības ar specbalvām apbalvot divus savu simpātiju balvu ieguvējus ar 2 dāvanu kartēm no “Berga foto pakalpojumi” 50 Eiro vērtībā. 

Konkursa norise un personas datu aizsardzība: 

 1. Piesakoties konkursam, dalībnieki piekrīt, ka viņu sniegtie personas dati (informācija, ko dalībnieki ir norādījuši par sevi un iesniegtās fotogrāfijas vai videofaili) tiek apstrādāti ar mērķi nodrošināt konkursa organizēšanu. 
 2. Dalībnieku fotogrāfijas un videofaili var tikt izmantotas konkursa un ar to saistīto pasākumu publicitātes nolūkiem.
 3. Konkursa organizatori apliecina, ka saņemtie personas dati netiks nodoti trešajām pusēm un tiks apstrādāti saskaņā ar piemērojamo normatīvo aktu prasībām.
 4. Savu piekrišanu personas datu apstrādei un līdz ar to savu dalību šajā konkursā dalībnieks var atsaukt jebkurā brīdī, rakstot uz konkurss@zalajosta.lv.

Piezīme: Konkursa organizētāji patur tiesības mainīt konkursa nolikumu, ja rodas objektīvi iemesli ( konkursa dalībnieku skaits, utt.). Visi veiktie grozījumi tiks publicēti interneta vietnēs www.zalajosta.lv un www.tirailatvijai.lv.