Jaunumi 2006 /

Tu veido vidi, kurā dzīvosi rīt!

Atpakaļ

Noslēdzies SIA Zaļā josta organizētais nacionāla mēroga konkursu Latvijas vispārizglītojošo iestāžu skolēniem sadarbībā ar Izglītības satura un eksaminācijas centru “Tu veido vidi, kurā dzīvosi rīt!”


Attēlā: SIA “Zaļā josta konkursa finālisti LTV1 studijā

Lielajam finālam Latvijas televīzijas studijā tik izvirzītas trīs komandas – Smiltenes ģimnāzija 8.b kl., Vecpiebalgas vidusskolas 9.b kl. un Jūrmalas Pumpura vidusskolas 8.kl. Katra no šīm komandām bija izturējusi sīvu konkurenci un izcēlās ar labām zināšanām un atraktīvu sniegumu. Finālā prasmes tika pārbaudītas trīs kārtās, un rezultātus rūpīgi izvērtēja kompetenta žūrija, kuras goda viesis bija Latvijas Vides ministrs Raimonds Vējonis.

Savu balvu – televizoru un DVD atskaņotāju – bija ieradušies saņemt arī konkursa „Tu veido vidi, kurā dzīvosi rīt!” 1.- 4.klašu grupas uzvarētāji, Daugavpils Vienības pamatskolas 3.b kl. Jaunākie dabas mīļi izrādīja plašākai publikai savu uzvaras priekšnesumu – stilizētu leļļu izrādi par meža dzīvnieku nedienām. Tāpat konkursa dalībniekus un līdzjutējus muzikāli izklaidēja Ozols ar draugiem.

Pusfinālā skolēni bija iesūtījuši atraktīvus un interesantus darbus, apzinot apkārtējo vidi caur tai draudzīgu skatījumu un rodot risinājumus resursu taupīgai izmantošanai. Konkursa rīkotājiem īpaši patika darbi, kuros skolēni raduši risinājumus, izpētot apkārtējo vidi, veicot aptaujas vai savādāk centušies caur savu personisko pieredzi atrast veiksmīgākos vides resursu taupīšanas piemērus.

1. – 4. klašu vecuma grupas pusfinālisti:

 1. Daugavpils Vienības pamatskola – 3a. kl.
 2. Ēdoles pamatskola – 4.kl.
 3. Gulbenes Bērzu pamatskola – 1b. kl.
 4. Jaunsilavas pamatskola – 4. kl.
 5. Jaunsilavas pamatskola – 3. kl.
 6. Mežaparka sākumskola – 3. kl.
 7. Palsmanes pamatskola – 2. kl.
 8. Rūjas pamatskola – 1. – 4.kl.
 9. Vērgales pamatskola – 3. kl.
 10. Ziemeļvalstu ģimnāzija – 3a. kl.

5. – 9. klašu vecuma grupas pusfinālistī:

 1. Friča Bārdas Pociema pamatskola – 8.kl.
 2. Galēnu pamatskola – 5.kl.
 3. Jūrmalas Pumpura vidusskola – 8.kl.
 4. Kalupes pamatskola – 5a.kl.
 5. Ogresgala pamatskola – 5.-9. kl.
 6. Smiltenes Ģimnāzija – 8d.kl.
 7. Subates pamatskola – 8.kl.
 8. Vārkavas vidusskola – 8.kl.
 9. Vecpiebalgas vidusskola – 9b.kl.
 10. Zasas vidusskola – 8.kl.

Kopumā konkursā savus darbus iesūtīja 184 skolas no visas Latvijas, no kurām uz pusfinālu tika izvirzītas 10 komandas katrā vecuma grupā. Lai gan sākotnēji konkursa rīkotāji vēlējās finālam izvirzīt tikai 5 labākās, daudzie interesantie risinājumi lika šo skaitli divkāršot.

SIA “Zaļā josta konkurss tika rīkots ar “Zvaigzne ABC”, L&T Hoetika, “Jāņa Rozes grāmatnīca” un žurnāla “Ilustrētā zinātne” atbalstu.

Arī nākamajā mācību gadā SIA “Zaļā josta apņemas turpināt tradīcijas un likt skolēniem domāt par vidi un savu ietekmi uz to, kā arī veicināt sabiedrības izpratni kopumā šajos jautājumos.

Liels paldies visiem par dalību un ceram uz turpmāku sadarbību arī nākamgad!

Konkursu koordinē:
Velga Vilciņa
e-pasts: velga.vilcina@zalajosta.lv
tel./fakss 7808320; mob. 9525682