Dabas resursa nodoklis tekstilam un ražotāju atbildības sistēma (RAS)

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2018/851, kas pieņemta 2018. gada 30. maijā un ar kuru grozīta Direktīva 2008/98 par atkritumiem, paredz, ka no 2025. gada 1. janvāra Eiropas Savienības dalībvalstīm būs jānodrošina tekstilizstrādājumu dalīta savākšanas sistēma.

Dabas resursu nodokļa likums nosaka, ka Latvijā tekstilizstrādājumu apsaimniekošana stāsies spēkā 2024. gada 1. jūlijā.

“Zaļā josta” ir stabils ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums ar veiksmīgu pieredzi izlietotā iepakojuma, vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu, videi kaitīgu preču un elektroiekārtu apsaimniekošanā. Noslēdzot līgumu par tekstila atkritumu apsaimniekošanu ar “Zaļo jostu”, uzņēmums iegūs ne tikai atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa (DRN) samaksas un likumā noteikto prasību izpildi, bet arī parādīs, kas tas ir atbildīgs un videi draudzīgs.

Ilgstpējīgai nākotnei

Piedāvājam uzņēmumiem, tai skaitā veikaliem, kopā ar saviem darbiniekiem, partneriem vai klientiem iesaistīties tekstila šķirošanas un vākšanas akcijā. Kopā sniegsim tekstilam (apģērbi, apavi, segas, palagi, galdauti un cits mājas tekstils) iespēju tikt izmantotam atkārtoti, vienlaikus samazinot tā nonākšanu sadzīves atkritumos un atkritumu poligonos.

tekstila savākšanas konteineri un kastes

Piedāvājam dažādas tekstila savākšanai iespējas, kas pielāgotas katra uzņēmuma iespējām un vēlmēm:

kartona kastes tekstila šķirošanai un savākšanai – nelielam apjomam un / vai nelielām telpām;
lielie metāla tekstila šķirošanas konteineri – novietojami ārā pie uzņēmuma, tirdzniecības centra vai veikala ēkas, kur ir liela cilvēku plūsma un daudz vietas;
speciāli marķēti plastmasas konteineri tekstila šķirošanai un vākšanai – uzņēmumu teritorijās, var izmantot arī kartonu kastu iztukšošanai;
cits speciāli pielāgots risinājums tekstila šķirošanai un savākšanai.

Samazinām atkritumu daudzumu

Ar katru savākto tekstila vienību mēs samazinām tā nonākšanu atkritumu poligonos.
Atkārtoti izmantojot tekstilu (apģērbi, apavi, mājas tekstils), mēs samazinām jaunu materiālu ražošanu un tādējādi arī mūsu ietekmi uz vidi.

Veids, kā uzņēmumi, tai skaitā veikali, var iesaistīties

Piesakies akcijai un saņem tekstila šķirošanas un savākšanas kartona kasti/-es vai speciāli marķētos konteineru/-us.
Organizē akciju, aicini savus darbiniekus un klientus pievienoties tekstila šķirošanai un vākšanai savā uzņēmumā.
Dalies ar stāstiem par sava uzņēmuma ieguldījumu aprites ekonomikas veicināšanā.

Kāpēc sadarboties ar “Zaļo Jostu” tekstila apsaimniekošanā

“Zaļā josta” ir ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums ar vairāk nekā 20 gadu ilgu pieredzi.
“Zaļās jostas” darbinieki vienmēr ir gatavi palīdzēt, sniegt konsultācijas, dalīties ar padomu, kā arī atrast labāko risinājumu katrai situācijai.
“Zaļā josta” ir atbildīgs uzņēmums, jo tas ne tikai nodrošina atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa maksas saviem klientiem un likumā noteikto prasību izpildi, bet arī veic sabiedrības izglītošanu par vides tīrības saglabāšanu.
“Zaļā josta” organizē klientiem izglītojošus seminārus par izmaiņām likumdošanā, nozares jaunumiem un gaidāmajiem notikumiem, kā arī regulāri informē par jaunumiem nozarē.

Piesakies tekstila apsaimniekošanai

Piesakies tekstilizstrādājumu apsaimniekošanai un/vai tekstila vākšanas akcijai savā uzņēmumā

info@zalajosta.lv
+371 67607880