Jaunumi 2021 /

Uzsākta nederīgo spoguļu utilizācijas akcija

Atpakaļ

Nodrošinot Rīgas iedzīvotājiem iespēju videi draudzīgā veidā utilizēt nevajadzīgos spoguļus, “Stikla Serviss” sadarbībā ar “Zaļā josta” uzsāk nevajadzīgu un bojātu spoguļu utilizācijas akciju. Tās ietvaros no iedzīvotājiem bez maksas tiek pieņemti nederīgie spoguļi, iespēju robežās atjaunoti un salaboti, atgriežot tos atkārtotā apritē. Akcija norisinās no 22.03.2021. līdz 30.04.2021., spoguļi no iedzīvotājiem bez maksas tiek pieņemti Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10, Rīgā.

“Šis jau ir ceturtais gads, kad Rīgas iedzīvotājiem sniedzam iespēju pilnīgi bez maksas utilizēt nevajadzīgos spoguļus. Iepriekšējos gados iedzīvotāju atsaucība bijusi apbrīnojami liela, turklāt interese videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nevajadzīgiem spoguļiem izrādīta arī pēc kampaņas noslēguma,” atklāj SIA “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Jāatgādina, ka spoguļstikls nav piemērots atkārtotai pārstrādei, tādēļ to nedrīkst izmest dalītās vākšanas konteinerā stiklam. Liela izmēra spoguļi, īpaši ierāmētie spoguļi vai spoguļi uz koka pamatnes, klasificējami kā lielgabarīta atkritumi, kuru utilizācija ir maksas pakalpojums. Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem šādi spoguļi būtu jānogādā Getliņu poligonā. 

“Stikla Serviss” ir vienīgie Latvijā, kas ik pavasari uzņemas iniciatīvu ieguldīt savus resursus spoguļu atkritumu apjoma mazināšanā. “Mēs esam darītāji. Mēs redzam, pamanām, apzinām un darām. Mēs neesam ieteicēji, rekomendētāji. Mēs esam darītāji. Šī ir mana un mūsu darbinieku iniciatīva – restaurēt un dot spogulim otru iespēju. Pārstrādāto dāvinām tiem, kuriem tas ļoti nepieciešams,” stāsta kampaņas organizatore SIA “Stikla Serviss” valdes locekle Jana Zubricka.

“Stikla Serviss” un “Zaļā josta” rīkotā akcija sniedz unikālu iespēju utilizēt spoguļus pilnīgi bez maksas, papildus gūstot labumus sev, dabai un citiem. Akcijas dalībnieki par nodoto spoguli saņems 20% atlaidi jaunu spoguļu iegādei. Savukārt akcijā nodotie spoguļi iespēju robežās tiks atjaunoti, salaboti un dāvāti personām un organizācijām, kam tie ir īpaši noderīgi un varēs kalpot vēl daudzus gadus. Rezultātā tiek ne tikai mazināts poligonā apglabājamo atkritumu apjoms, bet arī veicināta aprites ekonomika un taupīti resursi.

Nevajadzīgie spoguļi no 22.03.2021. līdz 30.04.2021. tiek pieņemti “Stikla Serviss” filiālēs Rīgā, Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10. Spoguļi, neatkarīgi no izmēra un bojājumu pakāpes, tiek pieņemti bez maksas. Aicinām iedzīvotājus rīkoties godprātīgi un necensties akciju izmantot kā bezmaksas atkritumu utilizācijas iespēju! Stikla lauskas, no kurām vairs nav iespējams radīt kvalitatīvu spoguli, šādiem mērķiem nav piemērotas.