Jaunumi 2012 /

Uzsākta skolēnu kustība dzīvesvietas apkārtnes sakopšanai „Zaļākai Latvijai”

Atpakaļ

Valsts izglītības satura centrs un SIA „Zaļā josta” aicina bērnus un jauniešus iesaistīties kustībā „Zaļākai Latvijai”. Uz zaļiem darbiem aicināti vispārējās, profesionālās, speciālās un interešu izglītības iestāžu audzēkņi, kā arī vides izglītības pulciņi izglītības iestādēs. Kustība tiek organizēta vides izglītības projekta „Par zaļu pat vēl zaļāks” ietvaros par godu Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 95. gadadienai.

Kustība „Zaļākai Latvijai” tiek īstenota ar mērķi sekmēt skolēnu iesaisti Latvijas vides sakopšanā, veicinot zaļo domāšanu un reālu rīcību tīrākas, sakoptākas un labiekārtotākas apkārtējās vides veidošanā. Kustība norisinās no 2012. gada 3. septembra līdz 2013. gada 18. novembrim. Paveiktie darbi jāpiereģistrē kartē, tādējādi oficiāli publiskojot veikumu, līdz 2013. gada 1. oktobrim.

Kustības dalībnieku uzdevums ir mācību gada laikā paveikt kādu darbu vides labā, iemūžināt to fotogrāfijās un nelielā stāstījumā. Skolēnu veikums ir jāatspoguļo speciāli izveidotajā kartē EKO medijā „Tīrai Latvijai”, pavēstot par paveikto darbu publiski, tādējādi motivējot pārējos dalībniekus vērtēt, komentēt un uzslavēt paveiktos darbus un to autorus, kā arī balsot par saviem favorītiem.

Dalība kustībā sniedz iespēju bērniem un jauniešiem saņemt vienaudžu atzinību, publiski lepoties ar saviem sasniegumiem un rezultātiem, kā arī ar savām idejām kalpot par vadmotīvu arī citiem skolēniem izmēģināt roku līdzīgu darbu veikšanai.

Plašāka informācija par „Zaļākai Latvijai”, kā arī iespēja pievienoties zaļāko Latvijas jauniešu pulkam, klikšķinot šeit.