Jaunumi 2009 /

„Vaidavas kausa” izcīņa motokrosā Apē

Atpakaļ

Ar SIA „Zaļā josta” atbalstu 12. jūlijā norisinājās jau 36. „Vaidavas kausa” izcīņa motokrosā. Tās tradicionāli ir  vienas no vecākajām un tradīcijām bagātākajām motosporta sacensībām Latvijā, bet  katru reizi tajās  ir arī kaut  kas īpašs. Šogad motokross norisinājās atjaunotajā Apes trasē, kas sagādāja sacensību dalībniekiem asas izjūtas un spriedzi, cīnoties līdz uzvarai, kā arī sacensību apmeklētājiem ne vienu vien neaizmirstamu, elpu aizraujošu skatu.

„Vaidavas kauss” kļuvis par tradicionālu moto entuziastu – sacīkšu dalībnieku un atbalstītāju – pulcēšanās vietu. Arī šogad „Vaidavas kausa” izcīņa izvērtās par vērienīgu masu pasākumu, kura laikā SIA „Zaļā josta” aicināja apmeklētājus un dalībniekus neaizmirst par dabu un atpūsties, nekaitējot videi.

Galvenais uzsvars tika likts uz motokrosa dalībniekiem, kas ikdienā strādā ciešā saskarē ar videi kaitīgām precēm un netieši regulāri rada videi kaitīgo preču atkritumus – nolietotas riepas, eļļas, akumulatorus, eļļas filtrus, kā arī citus atkritumus, kas, nonākot vidē, var nodarīt tai lielu kaitējumu. Tāpēc SIA „Zaļā josta” pasākuma dienā centās maksimāli informēt motokrosa dalībniekus par videi kaitīgu preču atkritumu ietekmi uz vidi un par videi kaitīgo preču apsaimniekošanas iespējām Latvijā.

Sadarbībā ar SIA „Zaļā josta” motokrosa skatītājiem tika atgādināts par vides saudzēšanu, sacīkšu starplaikos sniedzot noderīgus padomus un ieteikumus, kā rūpēties par vidi, taupīt dabas resursus, mazināt radīto atkritumu daudzumu un dzīvot, nekaitējot dabai. Apmeklētāji tika aicināti pirkuma veikšanas brīdī izvēlēties preces videi draudzīgākā iepakojumā, taupīt elektrību, šķirot atkritumus, nodot nolietotas riepas, elektroierīces un baterijas otrreizējai pārstrādei un rūpēties par vidi daudzos citos veidos.

Pasākuma laikā tika domāts arī par izlietotā iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanu, aicinot motokrosa skatītājus gādāt, lai viņu radītie atkritumi – limonādes pudeles, čipsu pakas vai plastmasas šķīvji un piederumi pēc pusdienu notiesāšanas – netiktu nomesti zemē, bet rastu vietu atkritumu urnā.

Vairāk par „Vaidavas kausa” norisi un uzvarētājiem meklējiet www.vaidavaskauss.lv.