Jaunumi 2016 /

Vairāk kā 1000 lielu un mazu dejotāju, sacensības gars, vides izglītības spēles un radošās darbnīcas – bērnu un jauniešu kustību festivālā „Jaunpils 2016” šo piektdien

Atpakaļ

Šī gada 29. aprīlī Jaunpils pilī pulcēsies rekordliels dejotāju skaits – 1024 lieli un mazi kustību mākslas lietpratēji un amatieri, lai ne tikai nodemonstrētu savas dejot prasmes festivālā „Jaunpils 2016”, bet arī veselīgi un videi draudzīgi pavadītu dienu, uzstāšanās starplaikos darbojoties radošajās darbnīcās, spēlētu vides izglītības spēles un mācītos pareizi sašķirot atkritumus, izbaudītu muzikālā teātra priekšnesumus un iesaistītos daudzveidīgās bezmaksas radošajās aktivitātēs.

Bērnu un jauniešu kustību festivāls „Jaunpils 2016” kļuvis par gada nozīmīgāko notikumu deju un kustību mākslas jomā. Festivāla būtiska iezīme – apvienot kustības mākslu ar videi draudzīgu un „zaļu” dzīvesveidu. Šogad festivālam pieteikušies 1024 dalībnieki. Tālāko ceļu uz festivālu Jaunpilī mēros dejotāji no Ludzas un Valmieras.

Festivāls apvieno visa vecuma dejotājus. Šogad festivālā piedalīsies 8 pirmsskolas vecuma grupas, 32 sākumskolas vecuma grupas, 26 pamatskolas vecuma grupas, 8 vidusskolas vecuma grupas, kā arī savas dejot prasmes apliecinās viena grupa mūžam jauno vecuma kategorijā.

Festivāla dienā īpaši padomāts par veselīgu un videi draudzīgu izklaidi. Pie dejotājiem ciemosies „Zaļā josta”, aicinot izzināt dažādu atkritumu veidu pārstrādes iespējas, kā arī kopā ar Ezīti Jostiņu mācīs pareizi šķirot dažāda veida atkritumus. Izmantojot dažādus, arī otrreizējos materiālus, bērni tiks aicināti piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās: sveču marmorizēšanā, vizītkaršu un atklātnīšu darināšanā, pērtiķīšu izgatavošanā, kā arī spēlēt viduslaiku spēles. Ar veselīgiem gardumiem dalībniekus cienās Jaunpils pienotava, kā arī jaukus pārsteigumus un balviņas aktīvākajiem dejotājiem būs sarūpējušas „Swedbank” lielās lelles.

Pie mazākajiem festivāla dalībniekiem ciemosies Muzikālais teātris “Varavīksne” ar programmu “Dakteris AIKĀSĀP un draugi”.

Par papildu maksu ikviens varēs izgatavot savu personīgo nozīmīgi vai izkalt viduslaiku monētu, kā arī izlēkāties uz batuta. Festivāla spilgtākos mirkļus iemūžinās „Berga foto”. Pasākuma izskaņā visi dalībnieki aicināti uz vakara diskotēku.

Uz tikšanos Jaunpils pilī 29. aprīļa pēcpusdienā, festivāla svinīgā atklāšana plkst. 14.00 Jaunpils pils zālē un pagalmā.

Papildu informācija par pasākumu:

Irēna Martuzāne

Tālr.: 26464378

E-pasts: irenkom@inbox.lv