Jaunumi 2012 /

Vairāk kā 5000 videi draudzīgi domājošu bērnu un jauniešu no visas Latvijas pulcējas skolēnu konkursu noslēguma pasākumā „Zaļās jostas lielā balva”

Atpakaļ

Sestdien, 19.maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Berģos, „Zaļā josta” vienkopus pulcēja Latvijas aktīvākos zaļi domājošos skolēnus, viņu audzinātājus un vecākus, lai tiem paredzētajā apbalvošanas pasākumā „Zaļās jostas lielā balva” kopā suminātu bateriju vākšanas konkursa „Būsim atbildīgi!”, makulatūras vākšanas konkursa „Otru elpu papīram” un tetrapaku vākšanas konkursa „Šķiro pakas” uzvarētājus, kā arī atzīmētu ikkatra dalībnieka labi paveikto darbu 2011./2012. mācību gadā.

„Zaļās jostas lielā balva” norisinās jau sesto gadu, taču izglītības iestāžu aktivitāte un ieinteresētība gadu laikā pavisam noteikti nav mazinājusies. Vislielāko aktivitāti izrādīja Vidzemes reģions, pārstāvot gandrīz pusi no dalībnieku skaita, bet ceturtdaļa no visiem dalībniekiem nāk no Kurzemes. 

Bateriju vākšanas konkurss norisinājās no 2011. gada oktobra līdz šī gada februārim un tajā piedalījās 190 izglītības iestādes no visas Latvijas, kas kopā savāca 9,5 tonnas bateriju. Makulatūras vākšanas konkursā piedalījās 360 izglītības iestādes. Tas norisinājās no 2011. gada oktobra līdz šī gada aprīlim sadarbībā ar SIA „Papīrfabrika „Līgatne”” un „Latvijas valsts meži”. Kopīgiem spēkiem dalībniekiem izdevās savākt 1068 tonnas un 812 kg makulatūras. “Zaļā josta” šī gada februārī pirmo reizi izsludināja jaunu konkursu – tukšo dzērienu kartona paku vākšanas kampaņu. Tajā piedalījās 263 skolēnu klases un bērnu dārzu audzēkņu grupas, kopā savācot nepilnas 11 tonnas tetrapaku.

Teju 5000 pasākuma apmeklētājus, no kuriem lielākā daļa bija tieši konkursu laureāti un dalībnieki, saulainajā sestdienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā priecēja mūziķes Aijas Andrejevas un grupas „Musiqq” uzstāšanās, kā arī atraktīvais pasākuma vadītājs Māris Grigalis un ezītis Jostiņš.

Uzslavēt par vērā ņemamo rezultātu konkursos un teikt nelielas uzrunas ieradās LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos Jurijs Spiridonovs, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis, Latvijas atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija prezidents Armands Nikolajevs, AS “BAO” valdes priekšsēdētājs Māris Kalniņš, AS „Latvijas valsts meži” pārstāve Līga Zute- Abizāre. SIA “Zaļā josta” pasākumā pārstāvēja valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa. SIA “Papīrfabrika “Līgatne”” direktors Normunds Dzērve norādīja, ka ar bērnu savākto makulatūras daudzumu iespējams nodrošināt darbu 150 uzņēmuma darbiniekiem mēneša garumā. Paldies par paveikto teica arī biedrības “Latvijas Zaļā josta” valdes priekšsēdētāja Velga Vilciņa, kas aicināja būt atsaucīgiem un piedalīties konkursos arī nākamajā mācību gadā. Pasākuma viesi apbalvoja konkursu laureātus un aktīvākos dalībniekus, izsniedzot diplomus un sponsoru sarūpētās dāvanas. Ar īpaši jauku un zaļu dāvanu – kļavas koku stādiem – bateriju vākšanas konkursu laureātus sveica konkursa atbalstītājs „DPD Latvija”, vēlot bērniem veiksmi arī citos vides projektos un sniedzot iespēju padarīt skolas vidi zaļāku.

Bērnus priecēja ne tikai iemīļoto mūziķu uzstāšanās, amatpersonu un konkursa atbalstītāju uzslavas. Pasākuma rīkotāji „Zaļās jostas lielās balvas” apmeklētājiem piedāvāja dažādas izglītojoši-izklaidējošas un radošas aktivitātes visas dienas garumā. Par tām rūpējās „Papīrfabrika „Līgatne””, „Latvijas valsts meži”, „L&T”, Mammadaba, Cūkmens un citi.  Sevišķi apmeklētas bija SIA „Zaļā josta” organizētās spēles – paši mazākie bija sajūsmā par stafeti ar Šķiromānu Zigi, savukārt vecāki un skolotāji kopā ar bērniem lauzīja galvu, mēģinot atpazīt dažādus EKO marķējumus. Par dalību aktivitātēs bija iespējams saņemt arī balvas – košas cepures, uzlīmes un somas.

„Zaļās jostas lielā balva” bija īpašs pasākums ikvienam tā apmeklētajam, jo īpaši dalībniekiem, kuriem šādi, sagādājot patīkamu piedzīvojumu, „Zaļā josta” varēja pateikt lielu un sirsnīgu paldies par uzcītību un pūlēm, kas ieguldītas, vācot baterijas un otrreiz izmantojamos materiālus. Dalība šajos konkursos veicina bērnos vides apziņu, izpratni par dabas un resursu saudzēšanu. Īpašs prieks ir par pašiem mazākajiem konkursu dalībniekiem, kuriem šādi pasākumi un pieredze ir lielisks pamats vides izglītībā. Būtisks nopelns tajā ir skolu atsaucībai – skolotājiem, direktoriem, bez kuru iniciatīvas un atsaucības panākumus gūt nebūtu iespējams. Šādi, parādot savu interesi par videi būtisku jautājumu risināšanu, skolas un audzinātāji rāda piemēru saviem audzēkņiem. Tāpat arī uzteicams ir to skolu un dalībnieku skaits, kas piedalās konkursos atkārtoti, tā motivējot arī citus iesaistīties, parādot to, cik šāda pieredze ir patīkama un lietderīga, kā ar būtiska, lai Latviju padarītu tīrāku un saglabātu to sakoptu arī nākotnē.

Visas bildes no „Zaļās jostas lielās balvas” iespējams aplūkot šeit: http://foto.delfi.lv/album/105896/?page=0