Jaunumi 2016 /

Vairāk nekā 5000 bērnu no visas Latvijas apmeklēja Zaļās jostas vides festivālu “Mēs par tīru Latviju!”

Atpakaļ

Pasaules Vides dienas ieskaņās Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā piektdien norisinājās gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas pasākums – Zaļās jostas festivāls „Mēs par tīru Latviju!”. Tā laikā visas dienas garumā darbojās vairāk nekā 40 vides organizācijas un biedrības, piedāvājot apmeklētājiem iesaistīties vides izglītības spēlēs, meistarklasēs un radošajās darbnīcās ar mērķi aizvadīt dienu dabai draudzīgās noskaņās un aizdomāties plašāk par vides saudzēšanas iespējām ikdienā. Festivālā ar Laura Reinika un Samantas Tīnas priekšnesumiem, vērtīgām balvām un pārsteigumiem tika sveikti „Zaļā josta” konkursu uzvarētāji – Latvijas čaklākie makulatūras, izlietoto bateriju un elektroiekārtu vācēji.

Festivālu atklāja ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikuma uzrunu. Tās laikā tika sveikti Latvijas čaklākie un videi draudzīgākie skolēni, viņu vecāki un pedagogi, kas visa mācību gada garumā piedalījās „Zaļā josta” rīkotajos konkursos, rūpējoties par tīru Latvijas vidi. „Mīļie skolēni! Šī gada laikā esat daudz uzzinājuši par atkritumu šķirošanu un klimata problēmām. Jūs esat guvuši ne tikai noderīgas teorētiskās zināšanas, bet arī praktiski iemēģinājuši roku atkritumu šķirošanā un videi draudzīgu paradumu ieviešanā savā ikdienas dzīvē! Jūs tagad pamatoti iespējams uzskatīt par ekspertiem, kuri spēj dalīties zināšanās ar saviem draugiem un ģimenes locekļiem. Šādi Jūs varat veicināt plašākas sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un atkritumu šķirošanu padarīt par ikdienu arī citiem. Saņemot apbalvojumus par čaklo darbu vesela gada garumā, vēlu Jums turpināt iesākto un darīt visu iespējamo, lai pēc iespējas mazāk atkritumu nokļūtu apkārtējā vidē!” visiem klātesošajiem novēlēja R. Vējonis.

Nostiprinot mācību gada gaitā apgūtās iemaņas atkritumu šķirošanā, resursu taupīšanā un saudzīgā attieksmē pret dabas vērtībām, festivāla laikā apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt vairāk nekā 40 Latvijas nozīmīgāko vides organizāciju piedāvātās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātes, kuras tika orientētas uz veselīga un dabai draudzīga dzīvesveida popularizēšanu.

Apmeklētāji tika aicināti piedalīties izglītojošās atkritumu šķirošanas spēlēs un izzināt atkritumu apsaimniekošanas pamatprincipus, daudzajās dabas izziņas laboratorijās iepazīt Latvijas mežu un upju iemītniekus, vides eksperimentu laboratorijā atklāt klimata pārmaiņu izraisītājus un mācīties stāties pretī vides piesārņojumam, taupot dabas resursus. Festivāla mazākos apmeklētājus priecēja vides mākslas un kultūras izziņas darbnīcas, kā arī tika piedāvāti zinātniski radošie eksperimenti, kas pārsteidza visa vecuma prātus. Atklājot vasaras brīvlaiku, īpaša uzmanība tika pievērsta drošības pasākumu atgādināšanai gan esot uz ielas, gan pie dabas.

 

Visas bildes no festivāla: šeit.