Jaunumi 2022 /

Vairāk nekā 7 000 bērnu un jauniešu pulcējās ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS, iepazīstot zaļā dzīvesveida daudzveidīgās izpausmes

Atpakaļ

Aizvadītajā piektdienā 27.05.2022., “Latvijas Meža dienu 2022” ietvaros, LVM dabas parkā Tērvetē norisinājās gada gaidītākais un vērienīgākais vides pasākums – ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. Pasākums pulcēja vairāk nekā 7 000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas, kas kopā ar ģimenēm un pedagogiem bija ieradušies izzināt daudzveidīgās zaļā dzīvesveida izpausmes, darbojoties radošajās darbnīcās, apmeklējot meistarklases, pētot Latvijas mežu un tā iemītniekus, kā arī pilnveidojot savas atkritumu šķirošanas un neradīšanas iemaņas. 
ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI ir valsts mēroga vides pasākums, kurā akcents likts uz zaļu dzīvesveidu visās tā izpausmēs. Šogad pasākumā apmeklētājus izklaidēja un izglītoja vairāk nekā 80 organizācijas, stāstot, rādot un iesaistot dažādās zaļā dzīvesveida aktivitātēs – atkritumu šķirošanā, bezatkritumu jeb zero waste dzīvesveidā, meža floras un faunas izziņā, dabas saudzēšanā, resursu atkārtotā izmantošanā, energoefektivitātes veicināšanā, otrreizējo izejvielu praktiskā pielietošanā un daudzās citās. 

Pasākuma kulminācija bija skatāma uz galvenās skatuves, kur par maģisku noskaņu un svētku brīnumiem rūpējās iluzionists/triku meistars Toms Felkers kopā ar lielprojekta “MESA” pianistu Matīsu Repsi. Bagātīga un krāšņa svētku programma bija dāvana ikvienam pasākuma apmeklētājam, un jo īpaši “Zaļā josta” vides kampaņas “Tīrai Latvijai”  laureātiem, kas pasākuma laikā tika sveikti un apbalvoti par izcīnītajām godalgotajām vietām valsts mērogā izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursos.
ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKU mērķis bija sniegt plašu ieskatu daudzveidīgās zaļā dzīvesveida iespējās, lai ikviens pasākuma apmeklētājs var rast sev saistošāko veidu, kā rūpēties par vidi. “Daudziem bērniem brauciens uz ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM bija pirmā skolas ekskursija viņu dzīvē, jo skolas gaitas tika uzsāktas pirms gada vai diviem, bet dažādu ierobežojumu dēļ šādas un līdzīgas ekskursijas netika rīkotas.  Patīkamais satraukums un bērnu sajūsmas pilnās acis pasākuma norises laikā patiešām ir lielākais gandarījums, kādu saņemt. Tas vien liecina, ka pasākums bija izdevies,” ar gandarījumu uzsver “Zaļā josta” pārstāve Signe Jānelsiņa. 
Plašāka informācija par ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM, kā arī kampaņas “Tīrai Latvijai” rezultātiem un laureātu vārdi atrodami “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv. Svētkus organizēja “Zaļā josta” un Latvijas valsts meži  “Latvijas Meža dienu 2022” ietvaros, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, vides un meža nozares organizācijām un uzņēmumiem.

Pasākuma atbalstītāji un sadarbības partneri : Valsts Izglītības Satura centrs,  AS Latvijas valsts meži, LAUTUS VIDE PS, SIA Pilsētvides serviss, SIA “Balticfloc” Biedrība “Latvijas Mazpulki”, SIA “Meistars A”, AS “Latvenergo” Elektrum Energoefektivitātes centrs, SIA  Theodor’s bees, Rīgas Stila un modes tehnikums, Beziepakojuma veikals “Burka”, SIA “Pure Chocolate”, SIA Jānis Roze, Smilšu lampas, Vides izglītības fonds (FEE Latvia), Plastify, SIA “0 Design”,  RTU – Rīgas Tehniskā universitāte Dizaina tehnoloģiju institūts, IK Raena, Līgatnes papīrs, AP Kaudzītes, AS BAO.