Jaunumi 2009 /

Vairāk nekā 800 dejotāju pulcējas Jaunpils bērnu un jauniešu kustību festivālā

Atpakaļ

2009. gada 24. aprīlī 700 gadu senā Jaunpils pils pārtapa par krāšņu svinību vietu, kur norisinājās tradicionālais Jaunpils bērnu un jauniešu kustību festivāls „Jaunpils 2009”. Šogad festivālam apritēja jau 15. dzimšanas diena, līdz ar to festivāla norise bija vēl dzīvespriecīgāka un atraktīvāka nekā līdz šim un tā sasaucās ar festivāla moto „Lai pilī valda prieks! Mums – piecpadsmit!”.

Festivāla galvenais mērķis tradicionāli ir popularizēt veselīgu, dabai draudzīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī patīkami un aizrautīgi atpūsties kopā ar līdzīgi domājošiem.

Šogad festivālam bija pieteicies rekordliels dalībnieku skaits no visas Latvijas – 820 lieli un mazi dalībnieki, kopā veidojot 48 deju grupas. Tālākie braucēji uz festivālu devās no Smiltenes.

Visi festivāla dalībnieki tika dalīti trijās vecuma grupās, nodrošinot kompetentu priekšnesumu vērtējumu. Jaunpils bērnu un jauniešu kustību festivālā „Jaunpils 2009” šogad piedalījās 37 mazo bērnu grupiņas, 33 vidēja vecuma grupas un 20 vidusskolas vecuma grupas, kas klātesošos pārsteidza ar unikāliem deju uzvedumiem.

Par festivāla norisi un deju grupu uzstāšanos gādāja kustību studija „MIks” sadarbībā ar pašvaldības aģentūru „Jaunpils”, bet par to, lai festivāls aizritētu videi draudzīgi, rūpējās SIA „Zaļā josta” un dabas draugs Ezītis Jostiņš, kas caur spēlēm un konkursiem mācīja bērniem rūpēties par dabu.

Jaunpils bērnu un jauniešu kustību festivāla laikā bērni tika aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, lēkāt uz batuta, nobaudīt pēc senas receptes gatavotus mandeļu kārumus, kā arī jautri pavadīt laiku, pils dāmu pavadībā iepazīstot Jaunpils pili. Pasākuma dalībniekus sveica A/S „Swedbank” pārstāvji, aicinot jauniešus iesaistīties programmā „Open” , kā arī SIA „Zaļā josta” skaidroja klātesošajiem, kāpēc un kā pareizi jārūpējas par vidi.

SIA „Zaļā josta” izsaka pateicību kustību festivāla organizatorei Irēnai Martuzānei, kas katru gadu rīko Jaunpils kustību festivālu, pulcējot bērnus un jauniešus no visas Latvijas! Ceram, ka 2010. gada bērnu un jauniešu kustību festivāls spēs pulcēt vēl lielāku dalībniekus skaitu!