Jaunumi 2014 /

Ventspilī notiks seminārs “Teorija, prakse, pieredze vides izglītībā”

Atpakaļ

28.oktobrī plkst. 9:30, Ventspils pilsētas bibliotēkā, Akmeņu ielā 2

Skolēnu rudens brīvdienās “Zaļā Josta” sadarbībā ar Ventspils Tehnikumu un Ventspils pilsētas bibliotēku aicina Ventspils novada izglītības iestāžu pedagogus un vides izglītotājus uz semināru “Teorija, prakse, pieredze vides izglītībā”.

Vides izglītība vienmēr ir un būs viena no svarīgākām izglītības jomām, kuras ietvaros tiek veidota sabiedrības izpratne par cilvēka un vides savstarpējās mijiedarbības nozīmīgumu un nepareizas rīcības izraisītām sekām. Tās ietvaros tiek izkoptas vides problēmu risināšanas prasmes un iemaņas, kas balstītas uz zināšanām, lai nodrošinātu vides kvalitātes saglabāšanu un atjaunošanu.

Seminārā “Zaļās Jostas” speciālisti Ventspils novada izglītības iestāžu pedagogus un vides izglītotājus iepazīstinās ar dažādām ārpusstundu vides izglītības aktivitātēm – kampaņām, konkursiem, semināriem utt., kas tiek organizēti nu jau vairāk kā desmit gadus un, kuros, piedaloties dažādu izglītības iestāžu audzēkņiem, ir iespējas mācību stundās iegūtās teorētiskās zināšanas nostiprināt praktiskā darbībā. Tādejādi ar praktisku aktivitāšu starpniecību neformālā un atraktīvā veidā tiek attīstīta jauniešos atbildības sajūtu par cilvēku darbības sekām.

Savukārt dietoloģe Lolita Neimane semināra dalībniekiem sniegs informāciju par veselīga uztura pamatprincipu ievērošanu un mācīšanu skolās, par to, kā pareizi sabalansēt dažādus produktus, lai pēc pusdienām skolu audzēkņi nejustu nogurumu u.c. gudras ēšanas iespējām, lai uzlabotu mūsu dzīves kvalitāti.

Lai veicinātu skolēnu izpratni par nevajadzīgu lietu utilizācijas iespējām un mazinātu radīto atkritumu daudzumu, semināra dalībniekiem tiks piedāvāta īpaša, radoša otrreizējās pārstrādes materiālu izmantošanas meistarklase, ko vadīs Sanita Ziemele.

Semināra noslēgumā tā dalībniekiem būs iespēja doties ekskursijā un apmeklēt Ventspils Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas poligonu “Pentuļi”, lai praksē iepazītos ar jaunākām tehnoloģijām atkritumu priekšapstrādes centrā.

Dalību semināram var pieteikt elektroniski rakstot uz e-pastu tirailatvijai@zalajosta.lv un norādot pedagoga vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju (tālruni, e-pastu), mācību iestādi un pasniedzamo mācību priekšmetu.

Darba programma un pieteikuma anketa