Lai pievērstu sabiedrības uzmanību ātrās modes ietekmei uz apkārtējo vidi, modes skatē “FashionFor” tika demonstrēti apģērbi, kas ir ne tikai pilnveidoti un laboti, pagarinot to dzīves ciklu, bet arī radīti no jauna, izmantojot tekstila atkritumus, informēja ražotāju atbildības sistēmas uzņēmuma “Zaļā josta” vides izglītības vadītāja Aija Caune.
“FashionFor” modes skate, kas noritēja 15. martā Rīgā, viesnīcas “Wellton Riverside” telpās, tika demonstrēti jauniešu veidoti dizaina darbi, kas radīti no tekstila atkritumiem, tādējādi veicinot apģērba ilgāku izmantošanu un samazinot poligonā noglabāto atkritumu apjomu. Pasākumā iedvesmojošu stāstījumu par DIY Fashion Culture (Veido modes kultūru pats) sniedza dizainere Aleksandra Treimane, bet ar ilgtspēju modes industrijā iepazīstināja Agnese Pidrika no “Forest Stewardship Council”. Viens no pasākuma mērķiem bija informēt jauniešus par ātrās modes ietekmi uz vidi un skaidrot, kā viņi var līdzdarboties, lai nepalielinātu ātrās modes apģērba iegādāšanos. Tajā vairāk nekā 130 apmeklētājiem tika demonstrēti 12 tērpi, kas iedalīti divās kategorijās – “futūriskais šiks” un “gadsmita pērles”.
“Ceru, ka šis pasākums iedvesmos iedzīvotājus nemest ārā apģērbu, bet to pārveidot, piešķirot tam jaunu “odziņu”, vai radīt no tā ko citu. Piemēram, no vecajiem džinsiem var izveidot jaunu somiņu, no T-krekliem – paklājiņu u.tml. Paldies pasākuma organizatoriem par sabiedrības, īpaši jauniešu, iedvesmošanu domāt ilgtspējīgāk un “zaļāk”, radot jaunu pielietojumu lietām,” pasākumā, sveicot dalībniekus, teica Caune.
“FashionFor” ir veidojies no Valsts izglītības satura centra īstenotās līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmas “Future Hereos”, kas jau ceturto gadu notiek ar “British Council” pārstāvniecības un “SEB bankas” atbalstu. “FashionFor” komanda sastāv no četrām personām – Lindas Kalniņas, Līvas Maščinskas, Sindijas Saides un Darjas Koļesņikovas.