Jaunumi 2011 /

Videi draudzīga rīcība, atkritumu šķirošana un veselīgs dzīvesveids – galvenās pārmaiņas, ko „Zaļā josta” vēlas ieviest rīdzinieku ikdienā pēc Lielās Talkas noslēguma

Atpakaļ

Lielās Talkas pēcpusdienā, 30. aprīlī, aicinām Pārdaugavas iedzīvotājus piedalīties SIA „Zaļā josta” rīkotā vides izglītības pasākumā, kuru esam ieplānojuši pasludināt par pagrieziena punktu sabiedrības vides apziņā un dzīvesveidā. 30. aprīlī Māras dārzā Rīgā (pie Māras dīķa) norisināsies jaunā aktīvās atpūtas un sporta laukuma atklāšana, vides izglītības pasākums lieliem un maziem, kā arī dalītās vākšanas konteineru uzstādīšana Māras dārzā, padarot atkritumu šķirošanu pieejamu visiem dārza apmeklētājiem. Tas ir viens no pirmajiem SIA „Zaļā josta” spertajiem soļiem pretim zaļai, veselīgai, videi draudzīgai un atbildīgai Latvijas sabiedrībai.

Visas 30. aprīļa pēcpusdienas garumā no plkst. 14:00 – 17:00 uz Māras dārzu laipni aicināts ikviens veselīgas un aktīvas atpūtas cienītājs. Pasākuma gaitā tiks atklāts jaunais sporta un vingrošanas laukums, kuru Rīgas iedzīvotājiem sarūpējusi SIA „Zaļā josta”, lai dotu iespēju veselīgāk un interesantāk pavadīt dienu sportojot svaigā gaisā vienatnē vai kopā ar ģimeni un draugiem. Šāda veida sporta un aktīvās atpūtas laukumi Pārdaugavā ir retums, tāpēc SIA „Zaļā josta” cer, ka iepriecinās ne tikai tuvāko māju iedzīvotājus, ģimenes un bērnus, bet arī mudinās aktīvi pavadīt brīvo laiku arvien vairāk Rīgas iedzīvotāju. Turklāt laukuma atklāšanā ar iedzīvotājiem nodarbosies sertificēta aerobikas trenere, kas parādīs un pamācīs, kā jaunās vingrošanas iekārtas izmantot pareizi, nenodarot kaitējumu savai veselībai.

Pēc iedzīvotāju ierosinājumiem, lai nodrošinātu iespēju šķirot atkritumus šajā teritorijā, pasākuma ietvaros tiks uzstādīti atkritumu dalītās vākšanas konteineri plastmasai un papīram. Tādā veidā iedzīvotāji būs laipni aicināti sniegt savu ieguldījumu vienā no svarīgākajiem elementiem atkritumu apsaimniekošanas procesā – atkritumu šķirošanai, lai nodrošinātu iespēju tos ātrāk un efektīgāk pārstrādāt otrreizējās izejvielās.

SIA „Zaļā josta” apzinās, ka visefektīgākais veids kā uzlabot vidi, nevis cīnīties ar sekām to sakopjot, ir sabiedrības izglītošana, tāpēc pēcpusdienas ietvaros cilvēkiem būs iespēja uzzināt daudz ko jaunu, kādā veidā vēl ikviens no mums var rīkoties videi draudzīgi un atbildīgi. Pasākuma ietvaros Māras dārza teritorijā tiks organizētas dažādas viktorīnas, spēles un konkursi, iespēja noskatīties vides izglītības filmas, kas ļaus interesanti un izglītojoši pavadīt laiku kā lieliem, tā maziem pasākuma apmeklētājiem kopā ar ezīti Jostiņu. Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus SIA „Zaļā josta” pārstāvjiem, lai saņemtu atbildes uz sev interesējošiem un neskaidriem jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanas un vides saudzēšanas tēmu.

Esiet aktīvi un videi draudzīgi! Gaidīsim Jūs 30. aprīlī Māras dārzā Pārdaugavā, lai kopā izglītojoši, veselīgi un interesanti pavadītu laiku, mācoties rīkoties videi draudzīgi. Mūsu galvenais mērķis ir panākt, lai talkas būtu jārīko retāk – un to mēs varam panākt tikai kopīgiem spēkiem!

Jautājumu un ierosinājumu gadījumā lūgums sazināties ar SIA „Zaļā josta” mārketinga vadītāju Laimu Jekšiņu pa tālruni 67808294 vai rakstot uz e-pastu laima.jeksina@zalajosta.lv.