Jaunumi 2015 /

Vides izglītība kā neatņemams pienesums Vivus.lv MTB maratonā

Atpakaļ

Svētdien, 9. augustā, Cēsīs norisinājās jau sestais Vivus.lv MTB Maratona 2015. gada sezonas posms. Uz starta skaistajā Cēsu pils parkā bija sapulcējušās visu vadošo Latvijas MTB komandu braucēji, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas un Beļģijas. Pirmie, kā ierasts, startēja TREK Maratona distances braucēji un ar lielisku finiša spurtu pēc veiktajiem 62km pirmo vietu otro gadu pēc kārtas izcīnīja mājinieks Arnis Pētersons (ZZK-Cēsis), kurš par 1 sekundi apdzina savu sīvāko konkurentu Matīsu Preimani (Sportlife Cycling Team). Pirmo trijnieku noslēdza vēl viens cēsinieks Ivars Prokofjevs (ZZK-Cēsis). Sieviešu konkurencē uzvaru svinēja Katrīna Jaunslaviete (ebike Machine), otrā Latvijas čempione Lelde Ardava (Team Rietumu Delfin), bet trešā bija Ingrīda Šmite (Sportlife Cycling Team).

Kā jau ierasts Vivus.lv MTB Maratonos, ļoti aizraujoši notika LIMPO Bērnu braucieni, kuriem visos posmos ir speciāli veidotas trases. Cēsīs Bērnu braucienā piedalījās vairāk kā 100 bērni, un, kā vienmēr, pilnīgi visi saņēma balviņas no Limpo un izdevniecības Egmont. Pirms bērnu startiem mazie censoņi jau zinādami gatavojās iesildīšanās vingrinājumiem ar savu favorītu –
 Zaļā josta talismanu Ezi Jostiņu. Jostiņa rādītie vingrinājumi katru reizi palīdz bērniem atbrīvoties no uztraukuma un iesildīties sacensībām, kā arī nodrošina smaidu un prieku mazo sportistu sejās un sirdīs. Par Jostiņu kā favorītu bērnu vidū liecina lielā vēlme fotografēties ar ezīti un neskaitāmie “paldies” par vingrošanu un atbalstu arī no vecāku puses. Papildu vingrošanai Jostiņš palīdz skaitīt pēdējās sekundes pirms starta, kā arī draudzīgi sveicina katru bērnu uz starta līnijas un uzmundrina mazākos braucējus, lai tie pirms finiša līnijas nepadodas un turpina sacensības līdz galam.

Cēsu posmā vides izglītības spēles nodrošināja bērniem patīkamu un pamācošu izklaidi starp sacensībām un apbalvošanas ceremoniju. Bumbiņu šķirošanas spēle raisīja bērnos interesi par to, kā šķirot dažādu veidu atkritumus, kā arī lika vecākiem lauzīt galvu par to, kā pareizi un korekti rūpēties par vides ilgtspēju, mainot savus atkritumu izmešanas un šķirošanas ieradumus. Balvā par sekmīgi izspēlētu šķirošanu bērni un viņu vecāki saņēma izglītojošus materiālus un dažādas balviņas no “Zaļā josta”, tai skaitā auduma somiņas, ko Vivus.lv MTB maratonos var manīt vecāku plecos nu jau katrā posmā.

Turpinot iesākto un papildinot savu pienesumu vides izglītībā, “Zaļā josta” sadarbosies ar Vivus.lv MTB maratonu arī pēdējā maratona posmā 12. septembrī Apē/Vaste-Roosa (starts un finišs Igaunijā). Tiekamies!