Jaunumi 2018 /

Vides izglītība un Ezis Jostiņš Vivus.lv MTB Maratona Pļaviņu posmā

Atpakaļ

Nupat aizvadīts jau šīs sezonas trešais Vivus.lv MTB Maratona posms Pļaviņās, kurš kārtējo reizi pulcēja iespaidīgu dalībnieku skaitu visās tā distancēs. Diena, kas pildīta ar sportu, ģimenisku atpūtu un saules stariem, tika papildināta arī ar “Zaļā josta” aktivitātēm, kas organiski iekļaujas katrā maratona posmā. Vivus.lv MTB Maratonā tradicionāli tiek vērsta milzu uzmanība ne tikai ģimenēm un to kopā būšanai brīvdienās, bet arī tās dabas saudzēšanai, kas ar saviem gleznainajiem skatiem mūs priecē jau divpadsmito maratona sezonu.

Pļaviņās mazākajiem sportistiem nemainīgi spēcīgais atbalsta plecs pirms starta bija Ezis Jostiņš, kurš palīdzēja censoņiem iesildīt muskuļus un smaidus, vadot atraktīvu vingrošanu. Pāris minūšu garie vingrojumi un Jostiņa uzmundrinošie saucieni palīdz gan izstaipīties, gan iesildīt kājas, taču, pats galvenais, tie palīdz baudīt CIDO Bērnu braucienu patiesi draudzīgā garā, atstājot satraukumu un azartu lielo distanču veicējiem. Tāpat Jostiņš atgādina bērniem par to, lai tukšos dzērienu iepakojumus ievietotu atkritumu tvertnēs, nevis nomestu zemē un tādējādi nodarītu pāri mūsu mīļajām, gleznainajām ainavām.

 Nemainīgu popularitāti visu vecumu sportistiem izpelnījās arī jau iemīļotā atkritumu šķirošanas spēle, kas aicina domāt par to, cik svarīgi ir atkritumus izmest tiem paredzētajās tvertnēs, nevis nomest, kur pagadās. Kā bērni, tā arī viņu vecāki ar prieku un entuziasmu piedalās atraktīvajā spēlē, kas iemāca daudz kā vieniem, tā otriem. Par piedalīšanos spēlē katrs dalībnieks un viņa atbalstītāji saņem informatīvus materiālus, kas palīdz veicināt vides izglītību, sniedzot elementārus padomus katrai ģimenei.

 

“Zaļā josta” un Vivus.lv MTB Maratons sadarbību turpinās arī:

8. jūlijā Talsos

22. jūlijā Smiltenē

5. augustā Cēsīs

8. septembrī Apē/Vastse-Roosa (EE)