Jaunumi 2016 /

Vides izglītība un Ezis Jostiņš Vivus.lv MTB maratonā Tukumā

Atpakaļ

Svētdien, 12. jūnijā, sporta un atpūtas kompleksā Milzkalns pie Tukuma notika “Vivus.lv” MTB Maratons jubilejas sezonas 3. posms, kas pulcēja visus Latvijā vadošos kalnu riteņbraucējus. 50 km garajā maratona distancē sportisti pievarēja gandrīz 1000 kopējos augstuma metrus. Salīdzinājumam, pirmās nedēļas Siguldā aizvadītajā Eiropas čempionātā 103 km distancē tie bija 1827 metri, tāpēc šo varētu dēvēt arī par neoficiālo Latvijas čempionātu MTB maratonā.

Velomaratona ietvaros „Zaļā josta” tradicionāli gādāja par dalībnieku un apmeklētāju vides izglītību. Atraktīva spēle par atkritumu šķirošanu bērnus pulcēja jau pirms LIMPO bērnu brauciena. Jau no paša rīta mazie censoņi un viņu vecāki tika aicināti piedalīties spēlē, kas ne tikai palīdzēja jautri pavadīt laiku Tukumā, bet arī sniedza jaunu informāciju par to, ko iegūst no šķirotajiem atkritumiem. Jāmin, ka gan bērni, gan vecāki atzina, ka nebija aizdomājušies, kāpēc atkritumu šķirošana ir tik būtiska. Pēc spēles dalībnieki apņēmās atkritumu šķirošanai pievērsties cītīgāk, uzzinot, ka šķirotie atkritumi iegūst “otro dzīvi”.

Ezis Jostiņš, kurš jau kalpo par zināmu LIMPO bērnu brauciena simbolu, jau atkal palīdzēja bērniem iesildīties pirms sacensībām, kā arī uzmundrināja visus sportistus gan startā, gan finišā. Tāpat fotogrāfēšanās sesija ar Ezi neizpalika, un vēl pēc sacensībām Jostiņš bija aizņemts, runājot ar bērniem par vides izglītību un iemūžinot mirkļus.

Turpinot veiksmīgo sadarbību, „Zaļā josta” arī šajā sezonā piedalīsies visos maratona posmos. Nākamie posmi:

4. posms 26.06.2016. – Kamparkalns, Talsi

5. posms 24.07.2016. – Smiltene

6. posms 07.08.2016. – Cēsis

7. posms 10.09.2016. – Ape / Vastse Roosa (Igaunija)

 

Rezultāti, foto, jaunumi un reģistrācija: www.mtb-maratons.lv

Seko līdzi jaunumiem arī maratona Facebook lapā: www.facebook.com/MtbMaratons