Jaunumi 2009 /

Vides pētnieku konkurss

Atpakaļ

2009. gada 11. februārī jau ceturto gadu pēc kārtas ar biedrības „Latvijas Zaļā josta” atbalstu norisinājās vides pētnieku konkurss „Skolēni eksperimentē”, kā arī vides izziņas spēļu konkurss „Iepazīsti vidi”. Konkursu mērķis bija rosināt skolēnu interesi par vidi, kas sasaucas ar biedrības „Latvijas Zaļā josta” filozofiju.

Šogad konkursā tika pieteikti 10 eksperimenti, kuros kopumā piedalījās 16 audzēkņi no vairākām Jelgavas skolām. Eksperimentu ietvaros tika veikti praktiski ar dabu saistīti novērojumi un pētījumi. Divi 5. klases skolēni veica pētījumus un eksperimentus ar skolas krītu, noskaidrojot tā ietekmi uz cilvēka veselību, septiņi 8. klases skolēni pievērsās ūdens kvalitātes pētījumiem, astoņi 9. klases skolēni pētīja fenoloģisko novērojumu saistību ar tautas ticējumiem, citi pētīja ķermeņu elektrizāciju, kā arī noteica krāsvielas pārtikas produktos.

Savukārt vides izziņas spēļu konkursā „Iepazīsti vidi” noteiktā tēma bija „Mitrāji”, kurā šogad tika pieteiktas 10 spēles no dažādām Jelgavas skolām. Spēļu konkursā savas spēles prezentēja 21 skolēns no 1. līdz 12. klasei.

Vides pētnieku darbus vērtēja kompetenta žūrija: biedrības „Latvijas Zaļā josta” projektu direktore Ilze Fīlipa, Jelgavas pilsētas bioloģijas un ķīmijas skolotāju MA vadītāja Veronika Miglāne, Jelgavas 1.ģimnāzijas ķīmijas, bioloģijas skolotāja Viktorija Kagaine, Jelgavas pilsētas sākumskolas MA vadītāja Ingvilda Ivanova, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Sibilla Gedvila un JRPIC Skolu atbalsta nodaļas galvenie speciālisti – Andris Ekmanis, Gita Jēgere un Inita Mazūdre.

Visiem konkursu dalībniekiem tika sarūpētas videi draudzīgas un izglītojošas balvas no biedrības „Latvijas Zaļā josta” – vides izglītības filmas un mācību grāmatas, kas ne tikai kalpos kā lielisks uzskates līdzeklis tālāku vides pētījumu un novērojumu veikšanai, bet arī rosinās skolēnus ar vēl lielāku degsmi interesēties par dabu mums apkārt.