Jaunumi 2022 /

Vieslekcija Mežciema pamatskolā “Kāpēc ir nozīmīgi samazināt, šķirot un pārstrādāt atkritumus?

Atpakaļ

30. septembrī SIA “Zaļā josta” projektu direktore Aija Caune vadīja izglītojošu vieslekciju Mežciema pamatskolas un ERASMUS apmaiņas programmas audzēkņiem no Nīderlandes, Vācijas un Itālijas  “Kāpēc ir nozīmīgi samazināt, šķirot un pārstrādāt atkritumus? /“Why it is important to minimise, sort and recycle waste?

Vieslekcijas mērķis bija izglītot audzēkņus par atkritumu šķirošanas un atkritumu daudzuma samazināšanas nepieciešamību,  pastāstīt, kā pareizi šķirot un kur var nodot dažādas atkritumu vienības – iepakojumu, bīstamos atkritumus un videi kaitīgās preces (elektroiekārtas, dažādas ķīmijas un krāsas, motoreļļas, azbesta atkritumus), to klātienē noklausījās vairāk kā 122 audzēkņi un skolas pasniedzēji.

Vieslekcijā tika sniegta jaunākā informācija par jaunumiem atkritumu šķirošanas jomā, un demonstrētas iespējas kā atkritumi var tikt izmantoti kā otrreizējie izejmateriāli jaunu produktu radīšanai.

Pēc lekcijas audzēkņi dalījās ar idejām, ko katrs varētu apņemties darīt, lai Latvijā būtu mazāk sadzīves atkritumu, un vairāk atkritumu nonāktu otrreizējā apritē.

Pēc vieslekcijas audzēkņi pārbaudīja un nostiprināja savas iegūtās zināšanas uz lielā ekrāna izspēlējot interaktīvā veidā “Atkritumu šķirošanas spēli”.

Audzēkņi iegūtās zināšanas nostiprinās, izstrādājot individuālos atkritumus samazināšanas projektus un priekšlikumus.