Jaunumi 2024 /

IT uzņēmumā “Visma labs” notika vieslekcija “Šķirot vai nešķirot?”

Atpakaļ

2024. gada 11. aprīlī IT biznesa mākoņrisinājuma ražotāja uzņēmumā “Visma labs” tika organizēta vieslekcija par pareizu atkritumu šķirošanu, nepieciešamību to darīt, atkritumu pārstrādes iespējām un pareizu nestandarta atkritumu utilizēšanu. To noklausījās vairāk nekā 53 darbinieki.

“Vieslekcijas tēma “To sort or not to sort” izvēlēta tāpēc, ka šķirošana ir izvēle, kas atkarīga no katra paša ikdienas paradumiem. Zināšanas viennozīmīgi var ietekmēt paradumus, tāpēc mums bija prieks jau otro reizi apciemot “Visma labs” kolektīvu, lai pastāstītu par atkritumu pareizu šķirošanu un to, ka tie var tikt izmantoti tālāk kā noderīgs resurss,” informēja ražotāju atbildības sistēmas uzņēmuma “Zaļā josta” vides izglītības vadītāja Aija Caune.

Viņa piebilda, ka “Visma labs” vairāki darbinieki uzņēmuma kolektīvā ir jaunpienācēji, bet nemainīga palikusi interese par atkritumu šķirošanu. Ir būtiski, ka darbavieta motivē savus darbiniekus rūpēties par vidi, neaizmirstot par ilgtspēju un “zaļajiem” principiem uzņēmuma ikdienā.

Vieslekcija notika “Visma Labs” rīkotā ilgtspējas mēneša ietvaros, kura laikā uzņēmums  koncentrējās uz rīcību zaļākai nākotnei, iedvesmojoties tiešsaistes sesijās, sekojot līdzi videi draudzīgiem padomiem un idejām visa mēneša garumā, kā arī iedvesmojoties izdarīt ilgtspējīgas izvēles savā dzīvē un iesaistot visus kolēģus dažādos ar šo tēmu saistītos izaicinājumos.

Lekcijas ietvaros “Zaļās jostas” pārstāve informēja par atkritumu šķirošanas pamatprincipiem, pastāstīja, kur un kā nodot dažādus atkritumus un kā atrast tuvāko atkritumu nodošanas laukumu, kā arī iepazīstināja ar jaunākajām aktualitātēm un iniciatīvām šajā nozarē, lai mazinātu radīto atkritumu daudzumu ikdienā.