Jaunumi 2022 /

Vieslekcija un dalība pieredzes apmaiņas seminārā starptautiskā projekta EXPECT ietvaros

Atpakaļ

2022.gada 4.aprīlī “Zaļā josta” pārstāve Aija Caune piedalījās ar vieslekciju starptautiskā pieredzes apmaiņas seminārā Tirdzniecības un Rūpniecības kamerā, kur no 4. līdz 5. aprīlim, LTRK uzņēma starptautiskā projekta EXPECT (Exchanges of Practices in Education for Climate Targets) partnerus no Nīderlandes, Lielbritānijas, Spānijas, Itālijas un Somijas (vairāk info par projektu: https://www.ltrk.lv/lv/content/4992).

Pirmajā dienā starptautiskie partneri iepazinās ar profesionālās izglītības sistēmu Latvijā un to, kas tiek darīts, lai izglītotu un informētu jaunus cilvēkus par klimata izmaiņām. Ar savu pieredzi dalījās pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrija , Valsts izglītības satura centrs , Eko skolu programmas, SIA “Zaļā josta”, PDF Latvija, Zero Waste Latvija , kā arī skolēnu mācību uzņēmuma Bevvax dibinātāji.

“Zaļā josta” pārstāve A.Caune dalījās labajā uzņēmuma pieredzē par to, kā tiek iesaistīti jaunieši atkritumu šķirošanā un iepakojuma samazināšanā, un kādas praktiskas vides iniciatīvas organizē “Zaļā josta, lai iesaistītu jauniešus praktiskā atkritumu šķirošanā un atkritumu otrreizējā izmantošanā. Tāpat lekcijas laikā tika sniegts ieskats korektā atkritumu šķirošanā Latvijā, skaidrots, kuras otrreizējās izejvielas ir un kuras nav derīgs pārstrādei, kas notiek ar sašķirotajiem atkritumiem, kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi un ko no tiem iegūst. Lekcijā piedalījās 20 dalībnieki, kuru iemaņas atkritumu šķirošanā un korektā atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūras lietošanā tika ievērojami pilnveidotas. Turklāt dalībniekiem “Zaļā josta” sniedza skaidrojumu atkritumu šķirošanas un pārstrādes nozīmei.

Otrajā dienā dalībnieki devās ekskursijā uz Getliņi EKO, lai tuvāk iepazītu uzņēmuma vēsturi, darbību un ieguldījumu vides jautājumos. Tāpat tika apmeklēts Ogres Tehnikums , kura laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar izglītības programmām, kā arī ieguldījumu zaļo, digitālo un apritīgo prasmju apgūšanā.