Jaunumi 2015 /

Vivus.lv MTB maratona Baldones posmā “Zaļā josta” māca sportistiem un līdzjutējiem pareizi šķirot atkritumus

Atpakaļ

Svētdien, 7. jūnijā sporta un atpūtas kompleksā “Riekstukalns” pie Baldones notika Vivus.lv MTB Maratona 3. posms. Šajā posmā pulcējās lielākā daļa Baltijas labāko kalnu riteņbraucēju no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. 50km distancē vīriešu ieskaitē dubultuzvaru izcīnīja ZZK-Cēsis komandas braucēji Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons. Trešajā vietā ierindojās Rietumi-Delfin komandas braucējs Peeter Pruus. Sieviešu konkurencē jau trešo reizi uzvaras laurus plūca Lelde Ardava (Rietumu-Delfin), savukārt pusmaratona distancē triumfēja Zigmārs Zučiks (Sportlife Cycling Team).

 Starp sportiskiem sasniegumiem un adrenalīna piepildītiem startiem lielu popularitāti iekarojušas “Zaļā josta” aktivitātes. Ezis Jostiņš, kā jau ierasts, palīdzēja bērniem sagatavoties viņu nopietnajiem startiem LIMPO bērnu braucienā. Jostiņš vadīja iesildīšanos, lai palīdzētu bērniem izvairīties no iespējamām traumām distancē, kā arī uzmundrināja un atbalstīja mazos sportistus pirms starta un, protams, palīdzēja skaitīt atlikušās sekundes līdz startam. Jostiņš arī pārējā laikā pulcēja ap sevi interesentus, kas ar Ezi vēlējās fotogrāfēties un aprunāties.

Baldonē “Zaļā josta” piedāvāja veselas divas vides izglītības spēles – interaktīvo konteineru, kurā jāmet plastmasas pudeles, un šķirošanas spēli, kas paredz pareizo atkritumu ievietošanu pareizajā tvertnē. Bērnu un viņu vecāku interese bija ļoti liela, un ikviens no dalībniekiem atzina, ka šāda veida spēles ir interesantākais un jautrākais veids, kā apgūt tik svarīgo vides aizsardzību. Katrs spēles dalībnieks dāvanā saņēma informatīvus materiālus par atkritumu šķirošanu, ko novērtēja kā noderīgu informāciju priekšdienām.

Turpinot iesākto un papildinot savu pienesumu vides izglītībā, “Zaļā josta” sadarbosies ar Vivus.lv MTB maratonu arī pārējos maratona posmos:

4. posms 28.06. Talsi

5. posms 12.07. Smiltene

6. posms 09.08. Cēsis

7. posms 12.09. Ape