Jaunumi 2014 /

Vivus.lv MTB maratons un “Zaļā josta” turpina sadarbību Smiltenē

Atpakaļ

Svētdien, 8. jūnijā, Smiltenē, Tepera autotrasē norisinājās jau trešais Vivus.lv MTB maratona posms. Šoreiz dalībniekiem nācās cīnīties ne tik daudz ar laikapstākļiem, cik sevi pašu – trase bija tehniski ļoti sarežģīta, ar vairākiem nobraucieniem un meža takām. Laikapstākļi praktiski visu dienu saglabājās nemainīgi labi, tikai brīžiem apbēdinot sportistus un līdzjutējus ar lietusgāzēm vai spēcīgu vēju.

Lai padarītu velomaratonu vēl “zaļāku” un videi draudzīgāku, sacensības tradicionāli apmeklēja arī “Zaļā josta” komanda. “Zaļā josta” aktivitātes norisinājās gan bērnu sacensību laikā, gan pēc tām. Pirms mazo sportistu startiem Ezis Jostiņš palīdzēja bērniem iesildīt muskuļus tik nopietnajām distancēm. Atsaucība no bērniem bija ļoti liela, un praktiski visi “LIMPO bērnu brauciena” dalībnieki piedalījās nelielajā Eža Jostiņa vingrošanas nodarbībā. Tāpat Ezis bija ļoti svarīgs atbalsts arī finišā bērniem, katru uzmundrinot un pat nomierinot, ja negāja, kā gribēts. Ļoti daudzi vecāki ar saviem bērniem vēlējās nofotografēties ar Ezi.

Pēc bērnu sacensībām ģimenes – mazie sportisti ar vecākiem un citiem radiem – ar prieku piedalījās “Zaļā josta” izglītojošā spēlē, mācoties atpazīt biežāk sastopamos vides marķējumus uz preču iepakojuma.  Kā atzina spēlētāji, šāda aktivitāte liek ne tikai aizdomāties, cik daudz vērtīgas informācijas par produktu, tā izcelsmi un iepakojuma ietekmi uz vidi slēpjas šajos attēlos, kā arī turpmāk, izvēloties preces veikala plauktā, pievērsīs to marķējumam krietni lielāku uzmanību.

„Zaļā josta” aktivitātes paredzētas arī pārējos Vivus.lv MTB maratona posmos:

4. posms 13. jūlijā Talsos

5. posms 17. augustā Cēsīs

6. posms 13. septembrī Baldonē