Jaunumi 2010 /

Vizuālās mākslas izstāde „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” papildinās Pūres pagasta svētku aktivitāšu klāstu

Atpakaļ

Šī gada 19. jūlijā SIA „Zaļā josta” ceļojošā vizuālās mākslas izstāde „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” ceļos uz Pūri, kur tā laika posmā no 19. līdz 30. jūlijam apmetīsies Pūres kultūras namā (Vārpās, Pūres pagastā, Tukuma rajonā). Bērnu zīmējumu izstāde lieliski papildinās Pūres pagasta svētku aktivitātes, kas norisināsies no 22. līdz 25. jūlijam. Izstāde „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” Pūres kultūras namā būs aplūkojama līdzās gleznotāja Alfrēda Aržanovska darbu un fotokluba „Shutter” darbu izstādei. Detalizētu Pūres pagasta svētku programmu iespējams aplūkot šeit: http://www.visipasakumi.lv/wp-content/uploads/2010/07/pures-pagasta-svetki-2010.pdf.

Zīmīgi, ka izstādē būs apskatāmi arī trīs vismazāko vizuālās mākslas konkursa dalībnieku darbiņi – Pūres pirmsskolas izglītības iestādes „Zemenīte” audzēkņu darbi un viņu klāt pievienotie ieteikumi vides saudzēšanā. Pūres PII „Zemenīte” audzēkņi un audzinātājas vienmēr izrāda iniciatīvu dažādu „zaļo” darbu veikšanai, kā arī regulāri piedalās SIA „Zaļā josta” rīkotos konkursos un aktivitātēs. Tāpēc „Zaļā josta” cer, ka arī paši darbu autori varēs aplūkot savus zīmējumus izstādes laikā un parādīt tos radiem un draugiem.

Vienam no saviem zīmējumiem – „Pļavas pasaule” – PII „Zemenīte” grupa „Podziņas” pievienoja šādu ieteikumi dabas saudzēšanā: „Mūsu ieteikums ir katram pašam rūpēties par savu tuvāko apkārtni, lai vieta, kurā uzturamies, būtu patīkama katrai dzīvai būtnei. Tas ir pavisam viegli – pacelt nomestos papīrus, pudeles, nogrābt lapas, salasīt zariņus, kas sakrituši u. tml.”

Grupas audzinātāja stāsta par savas grupiņas audzēkņu sasniegumiem vides sakopšanā: „Divreiz gadā divas nedēļas mūsu grupa aktīvi piedalās apkārtnes sakopšanā. Mēs vācam sakritušos zarus, grābjam lapas. Ikdienā nepaejam garām nomestajiem papīriem un pudelēm”.

Izstāde „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” tapusi tāda paša nosaukuma vizuālās mākslas konkursa ietvaros, kas norisinājās Vislatvijas mērogā šī gada pavasarī. Izstādē apkopoti skaistākie konkursa ietvaros tapušie darbi – konkursa laureātu darbi, kā arī žūrijas simpātijas balvu ieguvēju darbi, kā arī tiem klāt pievienotie bērnu komentāri un rakstiski ieteikumi, kā saudzēt dabu.

Augustā izstāde būs apskatāma Limbažos un Olainē, par ko ziņosim atsevišķi. Izstādes „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” ceļojums pa Latviju turpināsies arī rudens mēnešos. Par turpmākajiem izstādes pieturas punktiem ziņosim laika gaitā.