Jaunumi 2010 /

Vizuālās mākslas izstāde „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” uzsāk savu ceļojumu pa Latviju

Atpakaļ

Līdz ar vasaras sākumu SIA „Zaļā josta” ir atklājusi ceļojošo vizuālās mākslas izstādi „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu”. Pirmie izstādes darbus aplūkos Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studenti, pie kuriem izstāde aizceļojusi 2. jūnijā.

Sākoties pavasara semestra sesijai, SIA „Zaļā josta” izvietojusi vizuālās mākslas izstādi „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes telpās (Rīgā, Alberta ielā 10), kur bērnu zīmējumi uzrunās topošos vides speciālistus, uzsverot pastāvošās vides problēmas un ierosinot bērnu izteiktās idejas un ieteikumus, kā saudzēt dabu un rūpēties par vidi. „Zaļā josta” aicina studentus sesijas starplaikos un brīvos brīžos iedziļināties bērnu skatījumā uz vidi un cer, ka bērnu sniegtie ierosinājumi paliks studentu prātos un tiks integrēti topošo vides projektu izstrādē.

Par pirmo pieturas punktu izvēlējāmies tiešu Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, jo tieši šeit varam uzrunāt topošos un varbūt jau esošos vides speciālistus, kas gādās par mūsu valsts dabas saudzēšanu. Tāpēc ar bērnu zīmējumu un sniegto komentāru palīdzību vēlamies aktualizēt vides saudzēšanas tēmu viņu prātos, aicinot uz videi draudzīgu rīcību un ar dabas aizsardzību saistītu projektu izstrādi.

Izstāde „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” tapusi tāda paša nosaukuma vizuālās mākslas konkursa ietvaros, kas norisinājās Vislatvijas mērogā šī gada pavasarī. Izstādē apkopoti skaistākie konkursa ietvaros tapušie darbi – konkursa laureātu darbi, kā arī žūrijas simpātijas balvu ieguvēju darbi, kā arī tiem klāt pievienotie bērnu komentāri un rakstiski ieteikumi, kā saudzēt dabu.

Vizuālās mākslas izstāde „Mani ieteikumi, kā saudzēt dabu” būs apskatāma LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes telpās līdz pat pavasara sesijas beigām, tas ir, līdz Jāņiem. Ikviens interesents laipni aicināts aplūkot zīmējumus un smelties idejas videi draudzīgai dzīvošanai bērnu pievienotajos komentāros. Pēc Jāņiem izstāde būs aplūkojama citās Latvijas vietās, par ko ziņosim laika gaitā.