Jaunumi 2008 /

Vizuālās mākslas konkurss

Atpakaļ

„Zaļā josta” izsludina vizuālās mākslas konkursu „Zaļas domas par Latviju” Latvijas mākslas skolām. Konkursa galvenais mērķis ir mudināt skolēnus aizdomāties par ekoloģiskām problēmām un dabas piesārņojumu, parādīt savu skatījumu uz dabu un vidi sev apkārt, kā arī ierosināt savas idejas vides piesārņojuma mazināšanai un dabas saudzēšanai.

 Konkursa ietvaros mākslas skolēnu audzēkņi tiek aicināti veidot zīmējumus, kuros vizuāli attēloti uzskati un attieksme pret tīru dabu un veidiem, kā to panākt. Pie zīmējuma ir jāpievieno īss, pamācošs komentārs par pastāvošo situāciju attiecībā uz piesārņojumu dabā un ieteikums, kā to mazināt un rūpēties par tīru Latvijas vidi.

 Konkurss norisināsies no 2008. gada 1. līdz 30. aprīlim. Konkursa rezultāti un uzvarētāji tiks paziņoti 15. maijā. Uzvarētāju saraksts tiks publicēts „Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv, kā arī uzvarētājiem tiks paziņoti personīgi. 14 labāko darbu autori saņems vērtīgas balvas no „Zaļā josta” un viņu darbi tiks ievietoti „Zaļā josta” 2009. gada kalendārā. Labākie darbi būs apskatāmi „Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv.

 „Zaļā josta” uzskata, ka ir svarīgi likt skolēniem aizdomāties par apkārtējās vides problēmām. Vizuālā māksla ir labs veids, kā uzskatāmi paust savu viedokli par pastāvošo situāciju un atainot savu skatījumu uz dabu. Tādēļ mēs uzskatām, ka vizuālās mākslas konkurss ir labs veids, kā pievērst jauniešu uzmanību apkārtējai videi un ļaut sniegt noderīgu ieteikumus vides saudzēšanā. Ar konkursa starpniecību „Zaļā josta” vēlas uzrunāt arī savus sadarbības partnerus, kuri gada beigās saņems „Zaļā josta” kalendāru, kurā tiks ievietoti visi konkursa uzvarētāju darbi. Mēs uzskatām, ka šie darbi un pievienotie komentāri spēs uzrunāt arī darba atmosfēras pārņemtos uzņēmumu darbiniekus un vadītājus, rosinot viņos zaļas domas par tīru Latviju, kā arī zaļu rīcību ikdienas gaitās.

Mīli dabu, un tā mīlēs Tevi!