Jaunumi 2014 /

„Zaļā josta” aicina Liepājas namu pārziņus uz semināru „Saprotami par atkritumiem, atkritumu šķirošanu un to nodošanas iespējām Liepājā”

Atpakaļ

„Zaļā josta” sadarbībā ar SIA „ NORDIA” un SIA „ Liepājas namu apsaimniekotājs” šā gada 29.novembrī Liepājā, Siļķu ielā 7, plkst. 18.00 organizē semināru „Saprotami par atkritumiem, atkritumu šķirošanu un to nodošanas iespējām Liepājā”. Seminārs tiek rīkots Liepājas namu apsaimniekotāja namu pārziņiem.

Semināra programma

Semināra laikā tiks sniegta informācija par to, kā Liepājā veicies ar nosprausto uzdevumu – pakāpeniski ieviest otrreiz izmantojamo sadzīves atkritumu (stikls, plastmasa, papīrs, metāls, kompostējamie atkritumi, būvgruži) savākšanu, šķirošanu un pārstrādi, tādējādi samazinot atkritumu poligonā apglabājamo atkritumu daudzumu un samazinot atkritumu ietekmi uz apkārtējo vidi – izpildi. Diskusijās tiks noskaidrots, vai visi iedzīvotāji ir informēti par šodienas iespējām nodot sev nederīgos sašķirotos atkritumus.

Seminārā tiks stāstīts, kāpēc ir tik svarīgi šķirot atkritumus, kā arī, tiks sniegts ieskats priekšrocībās un ieguvumos no iesaistīšanās atkritumu šķirošanā. Lektori skaidros iedzīvotāju pienākumus, tiesības un atbildību atkritumu šķirošanā.

Tuvojas gada nogale, kad daudzi iedzīvotāji savās mājās steidz atbrīvoties no nederīgām lietām – veciem laikrakstiem, žurnāliem, elektroierīcēm u.c. atkritumiem, SIA „NORDIA”, kurš ir viens no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Liepājā, iepazīstinās semināra dalībniekus ar speciāli izstrādāto maršrutu un laika grafiku, lai vietās, kur nav ierīkoti atkritumu dalītas vākšanas punkti, Liepājas iedzīvotājiem šādas iespējas tiktu dotas.