Jaunumi 2010 /

„Zaļā josta” aicina Olaines iedzīvotājus piedalīties šķirošanas kampaņā „Šķiro, uzzini, saņem balvu!”

Atpakaļ

SIA „Zaļā josta” aicina Olaines un tuvākās apkārtnes iedzīvotājus piedalīties šķirošanas kampaņā „Šķiro, uzzini, saņem balvu!”, kas norisināsies jau šo piektdien, 2010. gada 17. septembrī, Olainē, Zemgales ielā 34 no plkst. 12.00 līdz 16.00. Kampaņas norises laikā ikviens Olaines iedzīvotājs tiek aicināts bez maksas nodot savas nevajadzīgās nolietotās elektriskās vai elektroniskās ierīces vai iekārtas, t.sk. akumulatorus un baterijas, kā arī bez maksas utilizēt tādus lielgabarīta atkritumus kā mēbeles, matračus utt. Turklāt katrs kampaņas dalībnieks, kas šo piektdien nodos vismaz vienu nolietoto elektroierīci, varēs piedalīties izlozē ar iespēju laimēt dāvanu kartes no 15 līdz 50 latu vērtībā no interneta veikala www.220.lv.

Šķirošanas kampaņa tiek rīkota ar mērķi sekmēt Olaines pilsētas iedzīvotāju izpratni par pašu radīto atkritumu ietekmi uz vidi un dzīves kvalitāti, parādītu dabas resursu taupīšanas iespējas un veicinātu praktisku Olaines pilsētas iedzīvotāju iesaistīšanos dalītas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanā. Kampaņu rīko SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar A/S „Olaines ūdens un siltums”, A/S „BAO”, SIA „Latvijas Elektrotehnikas Apsaimniekošana” un Olaines Vēstures un mākslas muzeju.

Kampaņas norises dienā iedzīvotāji tiks aicināti apmeklēt SIA „Zaļā josta” informatīvo telti, kurā tiks mācīta pareiza atkritumu dalīto atkritumu vākšana un šķirošana, kā arī skaidrota katra iedzīvotāja loma un ieguldījums izlietotā iepakojuma vai cita veida atkritumu atkārtotā izmantošanā, reģenerācijā un otrreizējā pārstrādē. Olaines novada iedzīvotāji varēs uzzināt, kur viņu dzīvesvietas tuvumā ir pieejami dalītās vākšanas atkritumu pieņemšanas punkti. Kompetentie SIA „Zaļā josta” pārstāvji sniegs atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem par atkritumu šķirošanu un apsaimniekošanu.

Lai veidotu sabiedrības izpratni par atkritumu šķirošanas un pārstrādes nepieciešamību, pasākuma laikā tiks demonstrētas vides īsfilmas par papīra un bateriju pārstrādi. Bērni un jaunieši savas zināšanas un iemaņas varēs pilnveidot, piedaloties vides izglītības spēlēs un radošajās darbnīcās, mācoties ikdienā jau izmantotām un vairs nevajadzīgām lietām radīt jaunu pielietojumu un izskatu.

Plašāku informāciju par atkritumiem un to dalītās vākšanas pieņemšanas punktiem meklējiet vortālā www.atkritumi.lv.

PLAKĀTS

Papildus informācija:

Ilze Fīlipa

Tālr.: 67808112, mob.: 27099097

E-pasts: ilze.filipa@zalajosta.lv.

 

Paldies kampaņas atbalstītājiem!