Jaunumi 2016 /

“Zaļā josta” aicina rast konkrētu risinājumu plastmasas maisiņu patēriņa ierobežošanai

Atpakaļ

Atbilstoši statistikas datiem, katrs Latvijas iedzīvotājs vidēji gadā patērē aptuveni 190 plastmasas iepirkumu maisiņu. Savukārt visu Eiropas iedzīvotāju patērētais apjoms kopumā ir ap 100 miljardiem plastmasas maisiņu gadā. Daļu no izlietotajiem plastmasas maisiņiem izdodas savākt otrreizējai pārstrādei, taču Latvijā vēl joprojām lielākā daļa izlietoto maisiņu nonāk vidē, ilgtermiņā piesārņojot to un nopietni apdraudot ekosistēmu ar naftas produktu atliekām. Apzinoties problēmas aktualitāti, Eiropas Parlaments paredz līdz 2019.gada beigām vieglās plastmasas iepirkumu maisiņu (to materiāla biezums nepārsniedz 50 mikronus) patēriņu pakāpeniski samazināt līdz 90 maisiņiem uz vienu cilvēku gadā. Šīs pārmaiņas skars gan iedzīvotājus, gan tirgotājus un ražotājus.

Vai ar to ir pietiekami? Kā to panākt, un vai tas vispār ir iespējams? Kā būtu jāmainās patērētāju iepirkšanās paradumiem?

Lai noskaidrotu un uzklausītu kā likumdevēju, tā speciālistu viedokli par šī jautājuma svarīgumu mūsu valstī un rastu alternatīvas plastmasas maisiņiem, “Zaļā josta” aizsāk plašu informatīvu vides kampaņu “ESI DABAI DRAUDZĪGS – IEROBEŽO PLASTMASAS MAISIŅU PATĒRIŅU!”, ko ievadīs Preses konference, kas notiks 2016.gada 15.septembrī, plkst. 13.00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Peldu ielā 25, 1. telpā.

 

Preses konferencē piedalīsies:

  • Rudīte Vesere, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore.
  • Sandra Muižniece-Brasava, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja, Pārtikas tehnoloģijas fakultātes asociētā profesore.
  • Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents.
  • Jānis Lapsa, SIA “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs.
  • Nils Silvests, SIA “Stockmann” tirdzniecības atbalsta grupas vadītājs paudīs Latvijas tirgotāju asociācijas viedokli.
  • Par vides sociālo akciju “Esi dabai draudzīgs – ierobežo plastmasas maisiņu patēriņu!” informēs tās veidotāji un radošā komanda: horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, žurnālists, dokumentālo filmu autors Sandijs Semjonovs u.c.
  • Visiem klātesošajiem būs iespējams noskatīties Sandija Semjonova veidotās informatīvi izglītojošās īsfilmas “PLASTMASAS MAISIŅA CEĻŠ” pirmizrādi.

 

Mediju pārstāvji tiek aicināti apstiprināt savu dalību preses konferencē, līdz 2016.gada 14.septembrim sūtot pieteikumu uz e-pastu ilze.liepa@zalajosta.lv vai zvanot pa tālruni 29154531. Pēc preses konferences tās dalībnieki sniegs individuālas intervijas un atbildēs uz mediju pārstāvju jautājumiem.