Jaunumi 2010 /

„Zaļā josta” apbalvo videi draudzīgos X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kolektīvus

Atpakaļ

Beidzot tas ir noticis! Latvijas vērienīgākais pasākums dejā un dziesmā – Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki – šogad pirmoreiz norisināsies videi draudzīgās un „zaļās” noskaņās. Par to gādājot, vēl aizvadītā gada vidū tika izveidota īpaša darba grupa, kurā aktīvi iesaistījās arī SIA „Zaļā josta”, palīdzot izstrādāt videi draudzīgu svētku norises stratēģiju.

Šogad, Svētkus gaidot, Svētku rīkotāji videi draudzīgā veidā plāno visu, ko vien iespējams: atkritumu šķirošanu svētku norises un dalībnieku naktsmītņu vietās, svētku atribūtiku, dabai draudzīgus iepakojuma materiālus, ekoloģiska transporta organizēšanu, gājiena noformējumu dabai nekaitīgā veidā, kā arī, neradot liekus atkritumus un taupot dabas resursus. Savukārt Svētku gaidīšanas laikā un pašā Svētku virpulī Rīgā notiks konkursi, forumi un akcijas Svētku dalībniekiem, vēršot viņu uzmanību vides saudzēšanai un videi draudzīgai saimniekošanai.

Visi Svētku dalībnieki, piesakot savu dalību, tika aicināti iesaistīties projektā „Zaļais kods” un tā ietvaros veikt dažādus labus un nozīmīgus darbus apkārtējās dabas saudzēšanā, resursu taupīšanā un vides stāvokļa uzlabošanā savā dzīvesvietā. Līdz ar jūnija pirmajiem datumiem tika noteikti visi „zaļie” kolektīvi, kas aizvadītā mācību gada laikā veikuši „zaļus” darbus un rūpējušies par vidi.

Pateicībā par paveiktajiem darbiem tīras un zaļas Latvijas labā, SIA „Zaļā josta” apbalvo „zaļos” kolektīvus, dāvājot īpašus pateicības rakstus, kā arī izglītojošu DVD „Bateriju ceļš”, kurā 15 minūtēs stāstīts par bateriju uzbūvi, kaitīgo ietekmi uz vidi un skaidrots, ko darīt ar izlietotām baterijām, lai tās neapdraudētu dabu un cilvēku veselību. Savukārt paši mazākie „zaļo” kolektīvu dalībnieki dāvanā saņem ielūgumus uz muzikālu vides izglītības leļļu teātra izrādi „Draudzēsimies”, kas tiks uzvesta šoruden un centīsies ierasties ciemos pie katra „zaļā” kolektīva.

Galvenās Svētku zaļās un vides izglītības aktivitātes norisināsies laika posmā no 8. līdz 11. jūlijam Rīgā, Vērmanes dārzā. Tur apmeklētājus sagaidīs Latvijas zaļās organizācijas un apvienības, Gaujas un Ķemeru nacionālais parks, Pasaules Dabas fonds, Dabas muzejs u.c. 9. jūlija vides izglītības programmu aizsāks SIA „Zaļā josta”, kas kopā ar ezīti Jostiņu būs sarūpējusi apmeklētājiem virkni aizraujošu aktivitāšu, spēļu un konkursu.

Par X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi vairāk lasiet: http://www.dziedundejo.lv/