„Zaļā josta” arī šajā gadā atbalstīja Jelgavas reģionālo Pieaugušo izglītības centra (JRPIC) rīkoto vides pētnieku konkursu „Iepazīsti vidi!” un jauno vides pētnieku forumu „Skolēni eksperimentē”.
Konkursa mērķis bija skolēnu iesaistīšana aktīvā apkārtējās vides izzināšanā un saudzēšanā, kā arī izpratnes veidošana par vidi un tās problēmām.
Šogad spēļu konkursa „Iepazīsti vidi!” noteiktā tēma bija „Klimata pārmaiņas”, kurā tika pieteiktas 3 spēles no Jelgavas 1. sanatorijas internātpamatskolas un Jelgavas 6. vidusskolas. Savukārt jauno vides pētnieku forumā „Skolēni eksperimentē” tika pieteikti 1.-9.klašu skolēnu eksperimenti no Jelgavas 1. sanatorijas internātpamatskolas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas 6. vidusskolas un citām Jelgavas vispārizglītojošu skolām.
Jauno vides pētnieku foruma „Skolēni eksperimentē” dalībnieki veica praktiskus ar apkārtējo vidi saistīti pētījumus, novērojumus un eksperimentus. Skolēni bija pētījuši ūdens cietības ietekmi uz dārzeņu vārīšanu, pārtikas produktu uzglabāšanas ilgumu istabas temperatūrā, dažādu apstākļu ietekmi uz dārzeņu audzēšanu, kā arī kristālu audzēšanu, ziepju burbuļu izgatavošanu un diegu krāsošanu ar pārtikas produktos esošajām dabīgām krāsvielām.
Konkursu laikā skolēnu pētījumus un vides izziņas spēles vērtēja žūrijas komisija, kurā darbojās „Zaļās jostas” pārstāve Ilze Fīlipa, pilsētas sākumskolas metodiskās apvienības vadītāja Ingvilda Ivanova, Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Liene Sabule, Spīdolas ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Sibilla Gedvila un JRPIC Skolu atbalsta nodaļas galvenie speciālisti – Gita Jēgere un Inita Mazūdre.
„Zaļās jostas” specbalvas – vides izglītības īsfilmas un atmiņas kartes (USB Flash) par labiem darba rezultātiem konkursā ieguva Jelgavas 1.sanatorijas internātpamatskolas 1.klases skolēni par izstrādāto spēli «Atkritumu šķirošana» un Spīdolas ģimnāzijas 9. klases skolnieka Roberta Kalniņa pētījuma darbs „Kristāli”.
Ar Zaļās Jostas specbalvām arī tika apbalvoti 1. vietu ieguvušās datorspēles par klimata pārmaiņām «Pasaules un Uguntiņa glābšana» autori – Anastasijas Baibakova un Dmitrijs Zubriks.